Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Maramureș › DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL

DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Merişor Orş. Tăuţii-Măgherăuş
CUI 28767071 · J2011000630243
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL
Cod fiscal (CIF) RO28767071
Nr. Reg. Comerțului J2011000630243
Sediu social 133 nr. 1, Sat Merisor, Oraş Tăuţii-Măgherăus, jud. Maramureş, 437349
Telefon 0262222410

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

DELTA INVEST BV · administratorRUDY LEMEIRE · reprezentant al persoanei juridiceDE BRUYN DANNY · reprezentant al persoanei juridice

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2899 · Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL după CUI 28767071 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
52.107.350 lei
+3,0% vs 2024
Profit net 2025
3.662.705 lei
+32,0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.0%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 16.123.996 lei20142015: 18.786.076 lei20152016: 24.442.004 lei20162017: 30.160.514 lei20172018: 32.555.245 lei20182019: 33.808.950 lei20192020: 46.097.851 lei20202021: 46.573.591 lei20212022: 41.760.431 lei20222023: 49.638.575 lei20232024: 50.649.688 lei20242025: 52.107.350 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 52.107.350 lei 3.662.705 lei 112
2024 50.649.688 lei 2.775.162 lei 107
2023 49.638.575 lei 5.496.025 lei 101
2022 41.760.431 lei 3.240.426 lei 105
2021 46.573.591 lei 6.415.154 lei 104
2020 46.097.851 lei 6.568.246 lei 111
2019 33.808.950 lei 2.456.030 lei 86
2018 32.555.245 lei 4.338.322 lei 83
2017 30.160.514 lei 4.784.181 lei 72
2016 24.442.004 lei 3.877.342 lei 61
2015 18.786.076 lei 3.029.329 lei 44
2014 16.123.996 lei 3.585.216 lei 35
2013 12.154.227 lei 2.155.484 lei 22
2012 6.203.495 lei 949.693 lei 16
2011 1.076.825 lei 336.307 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 40 de zile+3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 62 de zile+41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,03%+1,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 18,79%−0,71 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,32×+0,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,24× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 15,43%+1,6 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,01%+1,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77,83%+2,35 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 465.244 lei−8.118 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,71×−0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,01×+0,33 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 121 de zile−15 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,76%+1,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 10 din 187 de firme active cu bilanț depus (CAEN 2899)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 263 de firme active din sector
SectorCAEN 2899 · Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL, cu sediul în Sat Merişor Orş. Tăuţii-Măgherăuş, are codul unic de înregistrare (CUI) 28767071, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000630243. Firma a fost înființată la data de 4 iulie 2011 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a. (CAEN 2899).

La ultima verificare, DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 52.107.350 lei și un rezultat net de 3.662.705 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL?

DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL (CUI 28767071) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL în sectorul său?

DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL ocupă locul 10 din 187 de firme active cu bilanț depus în CAEN 2899 (Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL față de firmele din același domeniu?

DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL este mai veche decât 58% dintre cele 263 de firme active cu CAEN 2899.

Este DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL (CUI 28767071) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL plătitoare de TVA?

Da, DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL?

În anul 2025, DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL a raportat o cifră de afaceri de 52.107.350 lei și un număr mediu de 112 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL?

Firmoscop analizează DELTA ENGINEERING AUTOMATION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2899 din Maramureș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.