Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › ECO FOCUS COLECTARE SRL

ECO FOCUS COLECTARE SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Orş. Bocşa
CUI 28826607 · J2011000365114
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ECO FOCUS COLECTARE SRL
Cod fiscal (CIF) RO28826607
Nr. Reg. Comerțului J2011000365114
Sediu social Str. Republicii nr. 175, Orş. Bocşa, jud. CARAŞ-SEVERIN, 325300
Telefon 0757130269

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MARTA REMUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.07.2011
CAEN3821 · Recuperarea materialelor reciclabile
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ECO FOCUS COLECTARE SRL după CUI 28826607 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
493.297 lei
+27.0% vs 2024
Profit net 2025
-15.951 lei
-1296.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-3.2%
Față de sectorpeste 26% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 812 de firme din Recuperarea materialelor reciclabile care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 59% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 864 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 151.013 lei20142015: 132.845 lei20152016: 192.729 lei20162017: 525.850 lei20172018: 504.395 lei20182019: 385.874 lei20192020: 512.669 lei20202021: 587.284 lei20212022: 600.805 lei20222023: 439.897 lei20232024: 389.651 lei20242025: 493.297 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 493.297 lei -15.951 lei 4
2024 389.651 lei 1.333 lei 4
2023 439.897 lei 73.307 lei 2
2022 600.805 lei 223.021 lei 1
2021 587.284 lei 120.854 lei 3
2020 512.669 lei 202.446 lei 3
2019 385.874 lei 111.300 lei 2
2018 504.395 lei 187.779 lei 2
2017 525.850 lei 263.002 lei
2016 192.729 lei 110.087 lei
2015 132.845 lei 62.256 lei
2014 151.013 lei 79.332 lei
2013 192.136 lei 46.170 lei
2012 170.226 lei 26.332 lei
2011 26.770 lei 10.880 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 110 zile−62 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 27 zile−71 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,23%−3,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 60,79%−1,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,65× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,55×−0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -16,71%−17,91 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -6,55%−7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 39,21%+1,44 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 123.324 lei+25.911 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,03×+0,71 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,47×+1,41 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 32 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -3,13%−3,83 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 503 din 850 firme active cu bilanț depus (CAEN 3821)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 1.169 firme active din sector
SectorCAEN 3821 · Recuperarea materialelor reciclabile →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ECO FOCUS COLECTARE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ECO FOCUS COLECTARE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ECO FOCUS COLECTARE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ECO FOCUS COLECTARE SRL, cu sediul în Orş. Bocşa, are codul unic de înregistrare (CUI) 28826607, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000365114. Firma a fost înființată la data de 8 iulie 2011 și are ca obiect principal de activitate Recuperarea materialelor reciclabile (CAEN 3821).

La ultima verificare, ECO FOCUS COLECTARE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 493.297 lei și un rezultat net de -15.951 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ECO FOCUS COLECTARE SRL?

ECO FOCUS COLECTARE SRL (CUI 28826607) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ECO FOCUS COLECTARE SRL în sectorul său?

ECO FOCUS COLECTARE SRL ocupă locul 503 din 850 firme active cu bilanț depus în CAEN 3821 (Recuperarea materialelor reciclabile), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ECO FOCUS COLECTARE SRL față de firmele din același domeniu?

ECO FOCUS COLECTARE SRL este mai veche decât 66% dintre cele 1.169 firme active cu CAEN 3821.

Este ECO FOCUS COLECTARE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ECO FOCUS COLECTARE SRL (CUI 28826607) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ECO FOCUS COLECTARE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ECO FOCUS COLECTARE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ECO FOCUS COLECTARE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ECO FOCUS COLECTARE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ECO FOCUS COLECTARE SRL plătitoare de TVA?

Da, ECO FOCUS COLECTARE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ECO FOCUS COLECTARE SRL?

În anul 2025, ECO FOCUS COLECTARE SRL a raportat o cifră de afaceri de 493.297 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ECO FOCUS COLECTARE SRL?

Firmoscop analizează ECO FOCUS COLECTARE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.