Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › ANDI GAV TEG SRL

ANDI GAV TEG SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Izvorani Orş. Ştefăneşti
CUI 28879938 · J2011001023037
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ANDI GAV TEG SRL
Cod fiscal (CIF) RO28879938
Nr. Reg. Comerțului J2011001023037
Sediu social Str. IZVORANI 1 nr. 74 B, CAMERA 1, Sat Izvorani Orş. Ştefăneşti, jud. ARGEŞ
Telefon 0731493692

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GAVRILĂ CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.07.2011
CAEN4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ANDI GAV TEG SRL după CUI 28879938 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
486.540 lei
+23.0% vs 2024
Profit net 2025
122.791 lei
-3.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă25.2%
Față de sectorpeste 75% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 862 de firme din Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,0%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 83% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 861 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 86.273 lei20142015: 105.121 lei20152016: 108.963 lei20162017: 134.870 lei20172018: 119.190 lei20182019: 508.690 lei20192020: 301.436 lei20202021: 591.236 lei20212022: 523.197 lei20222023: 317.994 lei20232024: 394.331 lei20242025: 486.540 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 486.540 lei 122.791 lei 4
2024 394.331 lei 127.766 lei 4
2023 317.994 lei 14.915 lei 4
2022 523.197 lei 263.648 lei 4
2021 591.236 lei 348.278 lei 3
2020 301.436 lei 164.577 lei 1
2019 508.690 lei 257.886 lei 4
2018 119.190 lei -5.753 lei 3
2017 134.870 lei 65.095 lei 1
2016 108.963 lei 72.510 lei 1
2015 105.121 lei 61.002 lei 1
2014 86.273 lei 46.802 lei 1
2013 141.475 lei 56.518 lei 3
2012 93.177 lei 16.393 lei 3
2011 73.771 lei 28.373 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 81 zile−70 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 144 zile−28 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 25,24%−7,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 32,87%−18,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,04×+1,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,45×−0,5 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 51%−23,39 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 37,57%−2,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 73,67%+19,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 121.635 lei+23.052 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,49×+0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 159,73× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 37,12%−9,82 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 552 din 1.477 firme active cu bilanț depus (CAEN 4613)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 2.698 firme active din sector
SectorCAEN 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume33
Dintre care radiate (închise)14

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ANDI GAV TEG SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ANDI GAV TEG SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ANDI GAV TEG SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ANDI GAV TEG SRL, cu sediul în Sat Izvorani Orş. Ştefăneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 28879938, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011001023037. Firma a fost înființată la data de 18 iulie 2011 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN 4613).

La ultima verificare, ANDI GAV TEG SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 486.540 lei și un rezultat net de 122.791 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ANDI GAV TEG SRL?

ANDI GAV TEG SRL (CUI 28879938) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ANDI GAV TEG SRL în sectorul său?

ANDI GAV TEG SRL ocupă locul 552 din 1.477 firme active cu bilanț depus în CAEN 4613 (Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ANDI GAV TEG SRL față de firmele din același domeniu?

ANDI GAV TEG SRL este mai veche decât 55% dintre cele 2.698 firme active cu CAEN 4613.

Este ANDI GAV TEG SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ANDI GAV TEG SRL (CUI 28879938) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ANDI GAV TEG SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ANDI GAV TEG SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ANDI GAV TEG SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ANDI GAV TEG SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ANDI GAV TEG SRL plătitoare de TVA?

Da, ANDI GAV TEG SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ANDI GAV TEG SRL?

În anul 2025, ANDI GAV TEG SRL a raportat o cifră de afaceri de 486.540 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ANDI GAV TEG SRL?

Firmoscop analizează ANDI GAV TEG SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.