Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › ICE POINT SRL

ICE POINT SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Mun. Turnu Măgurele
CUI 28905077 · J2011000487344
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ICE POINT SRL
Cod fiscal (CIF) RO28905077
Nr. Reg. Comerțului J2011000487344
Sediu social Str. Călugăreni nr. 4, Mun. Turnu Măgurele, jud. TELEORMAN, 145200
Telefon 0723429651

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IONIȚĂ CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.07.2011
CAEN1089 · Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ICE POINT SRL după CUI 28905077 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
675.663 lei
-6.0% vs 2024
Profit net 2025
1.724 lei
-40.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.3%
Față de sectorpeste 22% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 215 de firme din Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 42% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 247 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 79.358 lei20142015: 170.292 lei20152016: 219.169 lei20162017: 182.270 lei20172018: 215.419 lei20182019: 295.642 lei20192020: 151.111 lei20202021: 238.190 lei20212022: 298.573 lei20222023: 748.820 lei20232024: 715.222 lei20242025: 675.663 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 675.663 lei 1.724 lei 2
2024 715.222 lei 2.887 lei 2
2023 748.820 lei 183.330 lei 1
2022 298.573 lei 47.960 lei 1
2021 238.190 lei 20.906 lei 1
2020 151.111 lei 34.419 lei 1
2019 295.642 lei -8.441 lei 1
2018 215.419 lei -41.063 lei 1
2017 182.270 lei 16.249 lei 1
2016 219.169 lei 58.046 lei 1
2015 170.292 lei 46.805 lei 1
2014 79.358 lei 33.878 lei 1
2013 51.613 lei 30.338 lei 1
2012 21.662 lei 14.048 lei 1
2011 2.000 lei 284 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 110 zile−11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 48 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,26%−0,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 38,33%+1,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,61×−0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,61× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,52%−0,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,32%−0,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,45%−2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 337.832 lei−19.779 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,27×+0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 28,25×−15,33 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile+5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,88%+0,16 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 162 din 396 firme active cu bilanț depus (CAEN 1089)
Vechime relativămai veche decât 74% dintre cele 812 firme active din sector
SectorCAEN 1089 · Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume98
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)48

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ICE POINT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ICE POINT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ICE POINT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ICE POINT SRL, cu sediul în Mun. Turnu Măgurele, are codul unic de înregistrare (CUI) 28905077, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000487344. Firma a fost înființată la data de 22 iulie 2011 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. (CAEN 1089).

La ultima verificare, ICE POINT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 675.663 lei și un rezultat net de 1.724 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ICE POINT SRL?

ICE POINT SRL (CUI 28905077) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ICE POINT SRL în sectorul său?

ICE POINT SRL ocupă locul 162 din 396 firme active cu bilanț depus în CAEN 1089 (Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ICE POINT SRL față de firmele din același domeniu?

ICE POINT SRL este mai veche decât 74% dintre cele 812 firme active cu CAEN 1089.

Este ICE POINT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ICE POINT SRL (CUI 28905077) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ICE POINT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ICE POINT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ICE POINT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ICE POINT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ICE POINT SRL plătitoare de TVA?

Da, ICE POINT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ICE POINT SRL?

În anul 2025, ICE POINT SRL a raportat o cifră de afaceri de 675.663 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ICE POINT SRL?

Firmoscop analizează ICE POINT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Teleorman →

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.