Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL

MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 28963949 · J40/9572/2011
Fără probleme găsite Re-verificat · 17 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Plafonul de credit, termenul de plată sugerat, dosarele din instanță — toate în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă — pentru oricâte firme urmărești.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL
Cod fiscal (CIF) RO28963949
Nr. Reg. Comerțului J40/9572/2011
Sediu social Bld. Râmnicu Sărat nr. 19, bl. 20K, sc. 1, et. 1, ap. 8, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 31904
Telefon 0749287703

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 17 august 2026.

Reprezentanți

POPESCU SERGIU - ALIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.08.2011
CAEN6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 17 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 17 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 17 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 17 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 17 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 17 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL după CUI 28963949 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
509.548 lei
-38.0% vs 2024
Profit net 2025
26.634 lei
-86.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.2%
Față de sectorpeste 19% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 3.102 de firme din Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 37,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.157 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 243.360 lei20142015: 176.920 lei20152016: 180.933 lei20162017: 403.727 lei20172018: 309.586 lei20182019: 338.678 lei20192020: 437.766 lei20202021: 295.896 lei20212022: 448.565 lei20222023: 1.132.662 lei20232024: 823.738 lei20242025: 509.548 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 509.548 lei 26.634 lei 1
2024 823.738 lei 194.358 lei 1
2023 1.132.662 lei 184.926 lei 1
2022 448.565 lei 157.416 lei 1
2021 295.896 lei 256.666 lei
2020 437.766 lei 293.848 lei
2019 338.678 lei 276.125 lei
2018 309.586 lei 171.587 lei
2017 403.727 lei 317.386 lei
2016 180.933 lei 137.958 lei
2015 176.920 lei 132.622 lei
2014 243.360 lei 204.034 lei
2013 183.231 lei 164.809 lei
2012 124.770 lei 98.539 lei 0
2011 42.480 lei 26.359 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 180 zile+37 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.296 zile+556 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,23%−18,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 8,97%−2,35 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 11,15×+2,32 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,1× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,04%−6,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,95%−5,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 91,27%+2,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 509.548 lei−314.190 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,18×−0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 7,56%−26,93 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 270 din 2.627 firme active cu bilanț depus (CAEN 6311)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 5.500 firme active din sector
SectorCAEN 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 28963949, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/9572/2011. Firma a fost înființată la data de 5 august 2011 și are ca obiect principal de activitate Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN 6311).

La ultima verificare, MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 509.548 lei și un rezultat net de 26.634 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 17 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL?

MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL (CUI 28963949) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 17 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL în sectorul său?

MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL ocupă locul 270 din 2.627 firme active cu bilanț depus în CAEN 6311 (Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL față de firmele din același domeniu?

MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL este mai veche decât 77% dintre cele 5.500 firme active cu CAEN 6311.

Este MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL (CUI 28963949) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL plătitoare de TVA?

Da, MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL?

În anul 2025, MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL a raportat o cifră de afaceri de 509.548 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL?

Firmoscop analizează MASSIVE DYNAMICS BUSINESS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 17 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.