Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › BEBE CERALUX SRL

BEBE CERALUX SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Mun. Craiova
CUI 28996768 · J2011001482160
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BEBE CERALUX SRL
Cod fiscal (CIF) RO28996768
Nr. Reg. Comerțului J2011001482160
Sediu social Bld. Decebal nr. 79, Mun. Craiova, jud. DOLJ, 200621
Telefon 0767836577

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BĂRBĂNDEAL MIRCEA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.08.2011
CAEN4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BEBE CERALUX SRL după CUI 28996768 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 56/100
Cifră de afaceri 2025
24.431 lei
-57.0% vs 2024
Profit net 2025
4.087 lei
+127.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă16.7%
Datorii / capital8.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.137.227 lei20142015: 1.516.774 lei20152016: 814.755 lei20162017: 860.510 lei20172018: 1.118.694 lei20182019: 501.806 lei20192020: 715.804 lei20202021: 2.638.285 lei20212022: 990.974 lei20222023: 305.283 lei20232024: 57.288 lei20242025: 24.431 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 24.431 lei 4.087 lei
2024 57.288 lei -14.782 lei
2023 305.283 lei -44.377 lei 1
2022 990.974 lei 35.738 lei 1
2021 2.638.285 lei 373.245 lei 1
2020 715.804 lei 69.440 lei 1
2019 501.806 lei 49.938 lei 2
2018 1.118.694 lei 71.414 lei 2
2017 860.510 lei 34.878 lei 3
2016 814.755 lei -268.574 lei 3
2015 1.516.774 lei 605 lei 5
2014 2.137.227 lei -1.688.321 lei 6
2013 3.107.442 lei 242 lei 4
2012 3.855.615 lei -145.524 lei 4
2011 3.004.295 lei 35.199 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 23.751 zile+13.759 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 25.701 zile+15.360 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 16,73%+42,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 89,47%−0,08 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,12× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 8,5×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,19%+10,27 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,23%+1,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 10,53%+0,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,01× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,43× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 844 zile+38 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 24,87%+44,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.707 din 3.918 firme active cu bilanț depus (CAEN 4683)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 5.019 firme active din sector
SectorCAEN 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BEBE CERALUX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BEBE CERALUX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BEBE CERALUX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BEBE CERALUX SRL, cu sediul în Mun. Craiova, are codul unic de înregistrare (CUI) 28996768, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011001482160. Firma a fost înființată la data de 17 august 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

La ultima verificare, BEBE CERALUX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 24.431 lei și un rezultat net de 4.087 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BEBE CERALUX SRL?

BEBE CERALUX SRL (CUI 28996768) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BEBE CERALUX SRL în sectorul său?

BEBE CERALUX SRL ocupă locul 3.707 din 3.918 firme active cu bilanț depus în CAEN 4683 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BEBE CERALUX SRL față de firmele din același domeniu?

BEBE CERALUX SRL este mai veche decât 65% dintre cele 5.019 firme active cu CAEN 4683.

Este BEBE CERALUX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BEBE CERALUX SRL (CUI 28996768) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BEBE CERALUX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BEBE CERALUX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BEBE CERALUX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BEBE CERALUX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BEBE CERALUX SRL plătitoare de TVA?

Da, BEBE CERALUX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BEBE CERALUX SRL?

În anul 2025, BEBE CERALUX SRL a raportat o cifră de afaceri de 24.431 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BEBE CERALUX SRL?

Firmoscop analizează BEBE CERALUX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.