Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › AQUA LEADER SRL

AQUA LEADER SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Sat Voluntari Orş. Voluntari
CUI 29113806 · J2011002439231
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AQUA LEADER SRL
Cod fiscal (CIF) RO29113806
Nr. Reg. Comerțului J2011002439231
Sediu social Str. Matei Basarab nr. 9A, Camera 2, Sat Voluntari Orş. Voluntari, jud. ILFOV, 77190
Telefon 0722210239

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TUTOVEANU ROXANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.09.2011
CAEN4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AQUA LEADER SRL după CUI 29113806 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.852.628 lei
+9.0% vs 2024
Profit net 2025
855.671 lei
+2.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă30.0%
Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 410.878 lei20142015: 510.214 lei20152016: 1.176.719 lei20162017: 2.062.667 lei20172018: 2.223.846 lei20182019: 2.751.699 lei20192020: 3.131.690 lei20202021: 3.058.471 lei20212022: 2.449.736 lei20222023: 2.445.918 lei20232024: 2.620.200 lei20242025: 2.852.628 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.852.628 lei 855.671 lei 1
2024 2.620.200 lei 838.313 lei 1
2023 2.445.918 lei 862.216 lei 2
2022 2.449.736 lei 772.401 lei 2
2021 3.058.471 lei 1.165.519 lei 3
2020 3.131.690 lei 1.008.910 lei 3
2019 2.751.699 lei 872.264 lei 3
2018 2.223.846 lei 651.610 lei 3
2017 2.062.667 lei 441.634 lei 3
2016 1.176.719 lei 141.851 lei 3
2015 510.214 lei 87.903 lei 3
2014 410.878 lei 108.460 lei 2
2013 468.749 lei 74.065 lei 1
2012 477.167 lei 75.850 lei 1
2011 8.190 lei -5.349 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 150 zile+50 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 104 zile+41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30%−1,99 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 57,74%+11,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,73×−0,45 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,37×+0,51 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,86% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 42,1%−11,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 42,16%−11,44 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.852.628 lei+232.428 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,4×−0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,11×−0,17 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 117 zile+6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 53,07%−5,76 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 556 din 1.409 firme active cu bilanț depus (CAEN 4664)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 1.722 firme active din sector
SectorCAEN 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)164
Valoare totală (2024–2026)390.811 lei

Cumpărători: Spitalul Clinic Colentina, SERVICIUL JUDETEAN DE AMBULANTA ARGES, SPITALUL MUNICIPAL "Dr. Eugen Nicoara" REGHIN

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AQUA LEADER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AQUA LEADER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AQUA LEADER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AQUA LEADER SRL, cu sediul în Sat Voluntari Orş. Voluntari, are codul unic de înregistrare (CUI) 29113806, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011002439231. Firma a fost înființată la data de 16 septembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

La ultima verificare, AQUA LEADER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.852.628 lei și un rezultat net de 855.671 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AQUA LEADER SRL?

AQUA LEADER SRL (CUI 29113806) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AQUA LEADER SRL în sectorul său?

AQUA LEADER SRL ocupă locul 556 din 1.409 firme active cu bilanț depus în CAEN 4664 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AQUA LEADER SRL față de firmele din același domeniu?

AQUA LEADER SRL este mai veche decât 59% dintre cele 1.722 firme active cu CAEN 4664.

Este AQUA LEADER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AQUA LEADER SRL (CUI 29113806) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AQUA LEADER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AQUA LEADER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AQUA LEADER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AQUA LEADER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AQUA LEADER SRL plătitoare de TVA?

Da, AQUA LEADER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AQUA LEADER SRL?

În anul 2025, AQUA LEADER SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.852.628 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AQUA LEADER SRL?

Firmoscop analizează AQUA LEADER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.