Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › GONZALES STORE SRL

GONZALES STORE SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Sat Brăneşti Com. Brăneşti
CUI 29213368 · J23/2669/2011
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GONZALES STORE SRL
Cod fiscal (CIF) RO29213368
Nr. Reg. Comerțului J23/2669/2011
Sediu social Str. Slt.Petre Ionel nr. 97, Sat Brăneşti Com. Brăneşti, jud. ILFOV, 77030
Telefon 0722309648

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

MUNTEAN DRAGOŞ-IORDAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.10.2011
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GONZALES STORE SRL după CUI 29213368 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 67/100
Cifră de afaceri 2025
385.061 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
11.217 lei
+140.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.9%
Față de sectorpeste 54% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 58% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital121.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 84.311 lei20142015: 210.558 lei20152016: 170.700 lei20162017: 219.570 lei20172018: 255.577 lei20182019: 252.625 lei20192020: 106.095 lei20202021: 373.880 lei20212022: 320.953 lei20222023: 295.599 lei20232024: 332.208 lei20242025: 385.061 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 385.061 lei 11.217 lei 2
2024 332.208 lei -27.803 lei 2
2023 295.599 lei -40.322 lei 2
2022 320.953 lei 47.595 lei 1
2021 373.880 lei 39.569 lei 1
2020 106.095 lei -16.957 lei 1
2019 252.625 lei 11.849 lei 4
2018 255.577 lei 49.210 lei 3
2017 219.570 lei 10.186 lei 4
2016 170.700 lei 19.037 lei 5
2015 210.558 lei -60.627 lei 5
2014 84.311 lei 13.640 lei 2
2013 64.583 lei -7.459 lei
2012 80.479 lei -40.935 lei
2011 2.884 lei 520 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.464 zile+149 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 167 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,91%+11,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,71%−0,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,99× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 121,4×−674,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 88,17%+1.935,55 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,73%+3,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0,83%+0,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 192.531 lei+26.427 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,25× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,34× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.076 zile+39 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,59%+11,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 15.740 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 51% dintre cele 91.202 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GONZALES STORE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GONZALES STORE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GONZALES STORE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GONZALES STORE SRL, cu sediul în Sat Brăneşti Com. Brăneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 29213368, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/2669/2011. Firma a fost înființată la data de 12 octombrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, GONZALES STORE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 385.061 lei și un rezultat net de 11.217 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GONZALES STORE SRL?

GONZALES STORE SRL (CUI 29213368) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GONZALES STORE SRL în sectorul său?

GONZALES STORE SRL ocupă locul 15.740 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GONZALES STORE SRL față de firmele din același domeniu?

GONZALES STORE SRL este mai veche decât 51% dintre cele 91.202 firme active cu CAEN 4711.

Este GONZALES STORE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GONZALES STORE SRL (CUI 29213368) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GONZALES STORE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GONZALES STORE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GONZALES STORE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GONZALES STORE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GONZALES STORE SRL plătitoare de TVA?

Da, GONZALES STORE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GONZALES STORE SRL?

În anul 2025, GONZALES STORE SRL a raportat o cifră de afaceri de 385.061 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GONZALES STORE SRL?

Firmoscop analizează GONZALES STORE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.