Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › PUREQUAD SRL

PUREQUAD SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 29314850 · J2017015676403
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PUREQUAD SRL
Cod fiscal (CIF) RO29314850
Nr. Reg. Comerțului J2017015676403
Sediu social Bld. Iuliu Maniu nr. 7, bl. CORP T, et. 3, Corp T. Biroul B2 și B3, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 61072
Telefon 723965769

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

VOICULESCU BOGDAN ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 12.09.2017
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PUREQUAD SRL după CUI 29314850 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 96/100
Cifră de afaceri 2025
18.719.494 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
985.952 lei
-12.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.3%
Față de sectorpeste 10% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector37 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 19.163 lei20142015: 9.397 lei20152016: 2.608.405 lei20162017: 8.249.282 lei20172018: 9.734.939 lei20182019: 8.158.120 lei20192020: 8.641.563 lei20202021: 10.349.273 lei20212022: 20.160.399 lei20222023: 20.693.376 lei20232024: 19.640.008 lei20242025: 18.719.494 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 18.719.494 lei 985.952 lei 37
2024 19.640.008 lei 1.123.941 lei 40
2023 20.693.376 lei 1.159.170 lei 39
2022 20.160.399 lei 1.297.720 lei 37
2021 10.349.273 lei 785.049 lei 27
2020 8.641.563 lei 752.871 lei 27
2019 8.158.120 lei 470.115 lei 28
2018 9.734.939 lei 1.478.094 lei 34
2017 8.249.282 lei 1.837.011 lei 23
2016 2.608.405 lei 1.010.549 lei 5
2015 9.397 lei 5.769 lei
2014 19.163 lei 14.751 lei
2013 9.625 lei 2.403 lei 1
2012 41.984 lei 29.020 lei 1
2011 8.317 lei 7.913 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 82 zile−14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 101 zile+6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,27%−0,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 80,46%−1,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,24× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,02×−0,34 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 94,26%−0,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,85%+1,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 20%+1,25 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 505.932 lei+14.932 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,58×+0,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2.586,99×−127,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,39%−0,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 339 din 14.236 firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 25.864 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Chitila, Oraş Chitila → Sector 6 Mun. Bucureşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 12.09.2017
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/135/2016 → J2017015676403
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 12.09.2017 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Loc. Chitila, Oraş Chitila
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/13248/2011 → J23/135/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Bucureşti Sectorul 5
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2017015676403 → J40/13248/2011
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Chitila, Oraş Chitila → Bucureşti Sectorul 6

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PUREQUAD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PUREQUAD SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PUREQUAD SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PUREQUAD SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 29314850, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017015676403. Firma a fost înființată la data de 8 noiembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, PUREQUAD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.719.494 lei și un rezultat net de 985.952 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PUREQUAD SRL?

PUREQUAD SRL (CUI 29314850) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PUREQUAD SRL în sectorul său?

PUREQUAD SRL ocupă locul 339 din 14.236 firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PUREQUAD SRL față de firmele din același domeniu?

PUREQUAD SRL este mai veche decât 94% dintre cele 25.864 firme active cu CAEN 6210.

Este PUREQUAD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PUREQUAD SRL (CUI 29314850) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PUREQUAD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PUREQUAD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PUREQUAD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PUREQUAD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PUREQUAD SRL plătitoare de TVA?

Da, PUREQUAD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PUREQUAD SRL?

În anul 2025, PUREQUAD SRL a raportat o cifră de afaceri de 18.719.494 lei și un număr mediu de 37 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PUREQUAD SRL?

Firmoscop analizează PUREQUAD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.