Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › LA HANUL CALD SRL

LA HANUL CALD SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Sat Suseni Com. Suseni
CUI 29334858 · J2011001114263
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 442K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LA HANUL CALD SRL
Cod fiscal (CIF) RO29334858
Nr. Reg. Comerțului J2011001114263
Sediu social G SUSENI, NR.CADASTRAL 50368-C1, Sat Suseni Com. Suseni, jud. MUREŞ, 547585
Telefon 0744550844

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BENDORFEAN TRAIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.11.2011
CAEN5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)441.905 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 441.905 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LA HANUL CALD SRL după CUI 29334858 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 60/100
Cifră de afaceri 2025
444.955 lei
-27.0% vs 2024
Profit net 2025
-385.130 lei
-75.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-86.6%
Față de sectorpeste 3% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.379 de firme din Alte servicii de cazare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,6%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.350 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 146.215 lei20152016: 105.000 lei20162017: 373.628 lei20172018: 587.969 lei20182019: 733.184 lei20192020: 212.369 lei20202021: 345.693 lei20212022: 440.147 lei20222023: 796.764 lei20232024: 606.794 lei20242025: 444.955 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 444.955 lei -385.130 lei 9
2024 606.794 lei -220.109 lei 9
2023 796.764 lei 23.447 lei 9
2022 440.147 lei -92.927 lei 8
2021 345.693 lei -168.070 lei 10
2020 212.369 lei 360.151 lei 6
2019 733.184 lei 804.819 lei 14
2018 587.969 lei 20.551 lei 12
2017 373.628 lei -133.621 lei 8
2016 105.000 lei 100.534 lei
2015 146.215 lei 109.997 lei
2014 0 lei 0 lei
2013 3.604 lei 3.496 lei
2012 0 lei -2.369 lei
2011 0 lei -16.558 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.455 zile+573 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 56 zile+43 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -86,55%−50,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,28%+15,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,31×−0,33 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,22×+1,67 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -69,83%−46,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -16,56%−7,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,72%−15,44 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 49.439 lei−17.983 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,19×−0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,57×+1,02 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 43 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -42,14%−20,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.033 din 6.712 firme active cu bilanț depus (CAEN 5520)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 16.117 firme active din sector
SectorCAEN 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LA HANUL CALD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LA HANUL CALD SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LA HANUL CALD SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LA HANUL CALD SRL, cu sediul în Sat Suseni Com. Suseni, are codul unic de înregistrare (CUI) 29334858, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011001114263. Firma a fost înființată la data de 14 noiembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN 5520).

La ultima verificare, LA HANUL CALD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 442K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 444.955 lei și un rezultat net de -385.130 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LA HANUL CALD SRL?

LA HANUL CALD SRL (CUI 29334858) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LA HANUL CALD SRL în sectorul său?

LA HANUL CALD SRL ocupă locul 1.033 din 6.712 firme active cu bilanț depus în CAEN 5520 (Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LA HANUL CALD SRL față de firmele din același domeniu?

LA HANUL CALD SRL este mai veche decât 80% dintre cele 16.117 firme active cu CAEN 5520.

Este LA HANUL CALD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LA HANUL CALD SRL (CUI 29334858) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LA HANUL CALD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LA HANUL CALD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are LA HANUL CALD SRL datorii la stat?

La ultima verificare, LA HANUL CALD SRL figura cu restanțe de 441.905 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în LA HANUL CALD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LA HANUL CALD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LA HANUL CALD SRL plătitoare de TVA?

Da, LA HANUL CALD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LA HANUL CALD SRL?

În anul 2025, LA HANUL CALD SRL a raportat o cifră de afaceri de 444.955 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LA HANUL CALD SRL?

Firmoscop analizează LA HANUL CALD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.