Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › ECO BEST ACTIVE SRL

ECO BEST ACTIVE SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Orş. Pucioasa
CUI 29342710 · J2012000055155
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ECO BEST ACTIVE SRL
Cod fiscal (CIF) RO29342710
Nr. Reg. Comerțului J2012000055155
Sediu social Bld REPUBLICII nr. 1, et. 1, cam 1, Orş. Pucioasa, jud. DÂMBOVIŢA

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GHIRAN DOREL-GHEORGHE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 24.01.2012
CAEN7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ECO BEST ACTIVE SRL după CUI 29342710 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.361.184 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
129.521 lei
-59.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.5%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 752 de firme din Alte servicii personale n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,0%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 844 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 292.069 lei20142015: 377.376 lei20152016: 512.486 lei20162017: 416.052 lei20172018: 492.466 lei20182019: 703.192 lei20192020: 795.466 lei20202021: 844.062 lei20212022: 1.028.061 lei20222023: 1.415.127 lei20232024: 1.349.736 lei20242025: 1.361.184 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.361.184 lei 129.521 lei 6
2024 1.349.736 lei 319.229 lei 6
2023 1.415.127 lei 460.964 lei 6
2022 1.028.061 lei 153.395 lei 5
2021 844.062 lei 166.404 lei 4
2020 795.466 lei 353.044 lei 4
2019 703.192 lei 180.468 lei 5
2018 492.466 lei 59.962 lei 5
2017 416.052 lei 83.490 lei 4
2016 512.486 lei 159.391 lei 3
2015 377.376 lei 43.823 lei 3
2014 292.069 lei -1.270 lei 2
2013 185.570 lei 15.392 lei 3
2012 121.644 lei 5.435 lei
2011 0 lei -1.616 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 98 zile−23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 260 zile+19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,52%−14,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 17,16%−4,3 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,83×+1,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,21×−0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 7,36%−12,21 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,09%−9,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 82,84%+4,3 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 226.864 lei+1.908 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,64× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 56,05×−19,86 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,04%−23,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 81 din 667 firme active cu bilanț depus (CAEN 7739)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 1.237 firme active din sector
SectorCAEN 7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)11
Valoare totală (2024–2026)121.150 lei

Cumpărători: ORASUL ROVINARI, DIRECTIA EDUCATIE CULTURAL-SPORTIVA SI IDENTITATE COMUNITARA VOLUNTARI, UNITATEA MILITARA 01867

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 24.01.2012
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 24.01.2012 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Dâmboviţa
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/13593/2011 → J2012000055155
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Dâmboviţa → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2012000055155 → J40/13593/2011

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ECO BEST ACTIVE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ECO BEST ACTIVE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ECO BEST ACTIVE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ECO BEST ACTIVE SRL, cu sediul în Orş. Pucioasa, are codul unic de înregistrare (CUI) 29342710, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000055155. Firma a fost înființată la data de 15 noiembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN 7739).

La ultima verificare, ECO BEST ACTIVE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.361.184 lei și un rezultat net de 129.521 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ECO BEST ACTIVE SRL?

ECO BEST ACTIVE SRL (CUI 29342710) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ECO BEST ACTIVE SRL în sectorul său?

ECO BEST ACTIVE SRL ocupă locul 81 din 667 firme active cu bilanț depus în CAEN 7739 (Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ECO BEST ACTIVE SRL față de firmele din același domeniu?

ECO BEST ACTIVE SRL este mai veche decât 78% dintre cele 1.237 firme active cu CAEN 7739.

Este ECO BEST ACTIVE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ECO BEST ACTIVE SRL (CUI 29342710) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ECO BEST ACTIVE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ECO BEST ACTIVE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ECO BEST ACTIVE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ECO BEST ACTIVE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ECO BEST ACTIVE SRL plătitoare de TVA?

Da, ECO BEST ACTIVE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ECO BEST ACTIVE SRL?

În anul 2025, ECO BEST ACTIVE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.361.184 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ECO BEST ACTIVE SRL?

Firmoscop analizează ECO BEST ACTIVE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.