Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › PERFORM TRAVEL SRL

PERFORM TRAVEL SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 29347360 · J2011013640406
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PERFORM TRAVEL SRL
Cod fiscal (CIF) RO29347360
Nr. Reg. Comerțului J2011013640406
Sediu social Cal. Crângaşi nr. 56, bl. 3ICEM, sc. 1, et. 2, ap. 7, CAMERA 2, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 60346
Telefon 213152452

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PETRE LIVIU IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.11.2011
CAEN7912 · Activități ale tur-operatorilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PERFORM TRAVEL SRL după CUI 29347360 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
345.611 lei
+26.0% vs 2024
Profit net 2025
18.892 lei
+180.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.5%
Față de sectorpeste 40% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 882 de firme din Activități ale tur-operatorilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 9,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 876 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 517.993 lei20142015: 408.494 lei20152016: 312.918 lei20162017: 346.954 lei20172018: 225.097 lei20182019: 136.896 lei20192020: 28.151 lei20202021: 209.010 lei20212022: 591.810 lei20222023: 406.975 lei20232024: 273.348 lei20242025: 345.611 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 345.611 lei 18.892 lei 1
2024 273.348 lei -23.422 lei 1
2023 406.975 lei -8.834 lei 2
2022 591.810 lei 184.871 lei 2
2021 209.010 lei -37.465 lei 2
2020 28.151 lei -208.533 lei 2
2019 136.896 lei -68.810 lei 2
2018 225.097 lei 9.818 lei 3
2017 346.954 lei 9.277 lei 4
2016 312.918 lei 13.037 lei 4
2015 408.494 lei 75.067 lei 4
2014 517.993 lei 141.601 lei 3
2013 332.044 lei 52.559 lei 5
2012 263.495 lei 103.660 lei 4
2011 0 lei -5.148 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 146 zile−93 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 8 zile−6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,47%+14,04 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 266,22%+24,62 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,38× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 36,44%+68,01 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -166,22%−24,62 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 345.611 lei+72.263 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,67×+2,99 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3.421,89×+715,47 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,19%+14,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 610 din 1.396 firme active cu bilanț depus (CAEN 7912)
Vechime relativămai veche decât 53% dintre cele 1.952 firme active din sector
SectorCAEN 7912 · Activități ale tur-operatorilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2025)132.842 lei

Cumpărători: Administratia Publica Locala Orasul Popesti - Leordeni, Serviciul Public de Impozite, Taxe si alte Venituri ale Bugetului Local

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PERFORM TRAVEL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PERFORM TRAVEL SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PERFORM TRAVEL SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 29347360, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011013640406. Firma a fost înființată la data de 16 noiembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Activități ale tur-operatorilor (CAEN 7912).

La ultima verificare, PERFORM TRAVEL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 345.611 lei și un rezultat net de 18.892 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PERFORM TRAVEL SRL?

PERFORM TRAVEL SRL (CUI 29347360) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă PERFORM TRAVEL SRL în sectorul său?

PERFORM TRAVEL SRL ocupă locul 610 din 1.396 firme active cu bilanț depus în CAEN 7912 (Activități ale tur-operatorilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PERFORM TRAVEL SRL față de firmele din același domeniu?

PERFORM TRAVEL SRL este mai veche decât 53% dintre cele 1.952 firme active cu CAEN 7912.

Este PERFORM TRAVEL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PERFORM TRAVEL SRL (CUI 29347360) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PERFORM TRAVEL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PERFORM TRAVEL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PERFORM TRAVEL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PERFORM TRAVEL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PERFORM TRAVEL SRL plătitoare de TVA?

Da, PERFORM TRAVEL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PERFORM TRAVEL SRL?

În anul 2025, PERFORM TRAVEL SRL a raportat o cifră de afaceri de 345.611 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PERFORM TRAVEL SRL?

Firmoscop analizează PERFORM TRAVEL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Turism în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.