Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › ISIS-PAN SRL

ISIS-PAN SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Mun. Craiova
CUI 29409977 · J16/2094/2011
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ISIS-PAN SRL
Cod fiscal (CIF) RO29409977
Nr. Reg. Comerțului J16/2094/2011
Sediu social Bld. Decebal nr. 23, Mun. Craiova, jud. DOLJ, 200038
Telefon 0251410400

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.12.2011
CAEN1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ISIS-PAN SRL după CUI 29409977 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
9.407.737 lei
+63.0% vs 2024
Profit net 2025
848.968 lei
-6.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.0%
Față de sectorpeste 74% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.816 de firme din Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,6%.

Mărime față de sector27 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 5.350 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.141.233 lei20142015: 2.086.201 lei20152016: 2.439.484 lei20162017: 1.231.459 lei20172018: 1.101.457 lei20182019: 4.758.574 lei20192020: 2.624.894 lei20202021: 5.418.879 lei20212022: 8.419.607 lei20222023: 6.785.503 lei20232024: 5.772.548 lei20242025: 9.407.737 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 9.407.737 lei 848.968 lei 27
2024 5.772.548 lei 908.803 lei 20
2023 6.785.503 lei 406.769 lei 17
2022 8.419.607 lei 1.159.357 lei 19
2021 5.418.879 lei 754.247 lei 16
2020 2.624.894 lei 105.230 lei 16
2019 4.758.574 lei 1.549.840 lei 16
2018 1.101.457 lei 3.773 lei 18
2017 1.231.459 lei -175.511 lei 37
2016 2.439.484 lei 17.588 lei 43
2015 2.086.201 lei 271.652 lei 23
2014 2.141.233 lei 33.537 lei 37
2013 2.337.334 lei 6.146 lei 34
2012 1.377.762 lei 7.033 lei 18
2011 0 lei 792 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 300 zile−242 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 49 zile+13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,02%−6,72 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 59,49%−4,48 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,68×+0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,46×−0,47 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 16,08%−4,42 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,53%−0,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 40,64%+7,56 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 348.435 lei+59.808 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,72×+0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 61,82×+36,15 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,4%−4,88 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 202 din 7.462 firme active cu bilanț depus (CAEN 1071)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 14.764 firme active din sector
SectorCAEN 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)19
Valoare totală (2024–2026)6.315.557 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați11 · 23.590.816 lei

Autorități: JUDETUL SIBIU, CONSILIUL JUDETEAN DOLJ, CONSILIUL JUDETEAN GORJ

Achiziții directe (SEAP)15
Valoare totală (2025)19.157 lei

Cumpărători: COMUNA CARCEA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2011002094160 → J16/2094/2011
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J16/2094/2011 → J2011002094160

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ISIS-PAN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ISIS-PAN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ISIS-PAN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ISIS-PAN SRL, cu sediul în Mun. Craiova, are codul unic de înregistrare (CUI) 29409977, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J16/2094/2011. Firma a fost înființată la data de 2 decembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

La ultima verificare, ISIS-PAN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9.407.737 lei și un rezultat net de 848.968 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ISIS-PAN SRL?

ISIS-PAN SRL (CUI 29409977) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ISIS-PAN SRL în sectorul său?

ISIS-PAN SRL ocupă locul 202 din 7.462 firme active cu bilanț depus în CAEN 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ISIS-PAN SRL față de firmele din același domeniu?

ISIS-PAN SRL este mai veche decât 76% dintre cele 14.764 firme active cu CAEN 1071.

Este ISIS-PAN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ISIS-PAN SRL (CUI 29409977) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ISIS-PAN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ISIS-PAN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ISIS-PAN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ISIS-PAN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ISIS-PAN SRL plătitoare de TVA?

Da, ISIS-PAN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ISIS-PAN SRL?

În anul 2025, ISIS-PAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 9.407.737 lei și un număr mediu de 27 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ISIS-PAN SRL?

Firmoscop analizează ISIS-PAN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Dolj →

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.