Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SEACAVE SRL

SEACAVE SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 29420665 · J2011014479407
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SEACAVE SRL
Cod fiscal (CIF) RO29420665
Nr. Reg. Comerțului J2011014479407
Sediu social Str. Cpt. Octav Cocărăscu nr. 23, spațiul C2, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 1
Telefon 0724090642

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

CERNEA DAN COSTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.12.2011
CAEN0113 · Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SEACAVE SRL după CUI 29420665 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.685.531 lei
+64.0% vs 2024
Profit net 2025
739.007 lei
+209.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă43.8%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 35.468 lei20132014: 174.793 lei20142016: 198.260 lei20162017: 1.800.913 lei20172018: 691.066 lei20182019: 1.071.163 lei20192020: 1.436.148 lei20202021: 1.225.519 lei20212022: 1.188.151 lei20222023: 899.307 lei20232024: 1.029.885 lei20242025: 1.685.531 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.685.531 lei 739.007 lei 12
2024 1.029.885 lei -672.610 lei 11
2023 899.307 lei 704.162 lei 7
2022 1.188.151 lei 636.378 lei 5
2021 1.225.519 lei 1.024.351 lei 4
2020 1.436.148 lei 1.113.727 lei 1
2019 1.071.163 lei 679.183 lei 1
2018 691.066 lei 698.715 lei
2017 1.800.913 lei 1.569.995 lei
2016 198.260 lei 124.799 lei
2015 7.917 lei
2014 174.793 lei 146.430 lei
2013 35.468 lei 13.533 lei
2012 21.202 lei 10.030 lei
2011 0 lei -99 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 274 zile−465 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 241 zile−1.231 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 43,84%+109,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 10,16%−3,04 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 9,85×+2,28 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,35×−0,42 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 20,6%+45,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,92%+10,18 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 28,76%+11,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 140.461 lei+46.835 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,14×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,1×+2,98 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 51 zile−38 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 30,63%+67,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 171 din 1.606 firme active cu bilanț depus (CAEN 0113)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 26.024 firme active din sector
SectorCAEN 0113 · Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SEACAVE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SEACAVE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SEACAVE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SEACAVE SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 29420665, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011014479407. Firma a fost înființată la data de 6 decembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor (CAEN 0113).

La ultima verificare, SEACAVE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.685.531 lei și un rezultat net de 739.007 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SEACAVE SRL?

SEACAVE SRL (CUI 29420665) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SEACAVE SRL în sectorul său?

SEACAVE SRL ocupă locul 171 din 1.606 firme active cu bilanț depus în CAEN 0113 (Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SEACAVE SRL față de firmele din același domeniu?

SEACAVE SRL este mai veche decât 91% dintre cele 26.024 firme active cu CAEN 0113.

Este SEACAVE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SEACAVE SRL (CUI 29420665) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SEACAVE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SEACAVE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SEACAVE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SEACAVE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SEACAVE SRL plătitoare de TVA?

Da, SEACAVE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SEACAVE SRL?

În anul 2025, SEACAVE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.685.531 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SEACAVE SRL?

Firmoscop analizează SEACAVE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.