TOPMED TRANS SRL
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Plafonul de credit, termenul de plată sugerat, dosarele din instanță — toate în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă — pentru oricâte firme urmărești.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Îți trimitem un link de confirmare pe email — un click și gata, fără cod de tastat. Confirmarea îți creează un cont Firmoscop și înseamnă că accepți Termenii și Confidențialitatea. Poți scoate firma din listă oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.
Reprezentanți
Fără reprezentanți în datele publice curente.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 24 august 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 24 august 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 24 august 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută TOPMED TRANS SRL după CUI 29423319 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 2.428 de firme din CAEN 8690 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.
Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.580 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 625.432 lei | 62.590 lei | 4 |
| 2024 | 613.542 lei | -72.092 lei | 5 |
| 2023 | 504.777 lei | 74.146 lei | 5 |
| 2022 | 538.395 lei | 70.909 lei | 6 |
| 2021 | 540.277 lei | 30.082 lei | 7 |
| 2020 | 401.893 lei | -80.781 lei | 8 |
| 2019 | 931.087 lei | 55.943 lei | 12 |
| 2017 | 834.989 lei | 96.488 lei | 10 |
| 2016 | 714.372 lei | 106.920 lei | 8 |
| 2015 | 1.001.552 lei | 109.515 lei | 8 |
| 2014 | 2.706.843 lei | 77.579 lei | 28 |
| 2013 | 3.563.234 lei | 77.760 lei | 38 |
| 2012 | 3.348.041 lei | -10.026 lei | 35 |
| 2011 | 0 lei | 0 lei | — |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 37 din 100 firme active cu bilanț depus (CAEN 8692) |
| Vechime relativă | mai veche decât 86% dintre cele 173 firme active din sector |
| Sector | CAEN 8692 · Transportul pacienților cu ambulanța → |
Contracte publice
Cumpărători: REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA DIRECTIA DE CRESTERE, EXPLOATARE SI AMELIORARE A CABALINELOR R.A.
Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.
SEAP — contracte atribuite · 2026.
Istoric modificări (Registrul Comerțului)
- 21 iulie 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 8690 · Alte activități referitoare la sănătatea umană → 8692 · Transportul pacienților cu ambulanța
- 21 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J26/1185/2011 → J2011001185261
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru TOPMED TRANS SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți TOPMED TRANS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Mulțumim că ai trecut pe la noi
Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:
Ți-a fost de folos pagina asta?
Verifică altă firmă
Despre firmă
TOPMED TRANS SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 29423319, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011001185261. Firma a fost înființată la data de 7 decembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Transportul pacienților cu ambulanța (CAEN 8692).
La ultima verificare, TOPMED TRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 625.432 lei și un rezultat net de 62.590 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.
Întrebări frecvente
Ce verdict are TOPMED TRANS SRL?
TOPMED TRANS SRL (CUI 29423319) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă TOPMED TRANS SRL în sectorul său?
TOPMED TRANS SRL ocupă locul 37 din 100 firme active cu bilanț depus în CAEN 8692 (Transportul pacienților cu ambulanța), după cifra de afaceri.
Cât de veche este TOPMED TRANS SRL față de firmele din același domeniu?
TOPMED TRANS SRL este mai veche decât 86% dintre cele 173 firme active cu CAEN 8692.
Este TOPMED TRANS SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare TOPMED TRANS SRL (CUI 29423319) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este TOPMED TRANS SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, TOPMED TRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în TOPMED TRANS SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOPMED TRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este TOPMED TRANS SRL plătitoare de TVA?
Nu, TOPMED TRANS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a TOPMED TRANS SRL?
În anul 2025, TOPMED TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 625.432 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOPMED TRANS SRL?
Firmoscop analizează TOPMED TRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- TOP TRADING SRL · Mun. Târgu Mureş · CA 22.183.781 lei
- MEDIPULS TRANS S.R.L. · Mun. Târgu Mureş · CA 1.009.068 lei
- M&K AMB TRANS S.R.L. · Orş. Miercurea Nirajului · CA 201 lei
- CONTRANSCAR SRL · Mun. Târgu Mureş
- AMBULANTA LCD S.R.L. · Mun. Târgu Mureş
- RESQUER S.R.L. · Sat Sângeorgiu de Mureş Com. Sângeorgiu de Mureş
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.