Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › HND PROTECT SSM SRL

HND PROTECT SSM SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Mun. Buzău
CUI 29443480 · J2011001060106
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HND PROTECT SSM SRL
Cod fiscal (CIF) RO29443480
Nr. Reg. Comerțului J2011001060106
Sediu social Cart. BROŞTENI, bl. K1, et. 3, ap. 36, Mun. Buzău
Telefon 0724185804

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.12.2011
CAEN7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HND PROTECT SSM SRL după CUI 29443480 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
661.221 lei
+38.0% vs 2024
Profit net 2025
345.258 lei
+7.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă52.2%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 3.962 de firme din Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 40% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.063 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 124.012 lei20142015: 125.933 lei20152016: 135.698 lei20162017: 132.306 lei20172018: 156.712 lei20182019: 181.033 lei20192020: 205.581 lei20202021: 262.918 lei20212022: 355.560 lei20222023: 403.955 lei20232024: 480.160 lei20242025: 661.221 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 661.221 lei 345.258 lei 1
2024 480.160 lei 320.172 lei 1
2023 403.955 lei 272.093 lei 1
2022 355.560 lei 234.325 lei 1
2021 262.918 lei 162.987 lei 1
2020 205.581 lei 127.954 lei 1
2019 181.033 lei 74.738 lei 1
2018 156.712 lei 74.558 lei 1
2017 132.306 lei 45.596 lei 1
2016 135.698 lei 28.861 lei 1
2015 125.933 lei 40.943 lei 0
2014 124.012 lei 60.839 lei 0
2013 95.461 lei 54.175 lei 0
2012 59.008 lei 24.708 lei 1
2011 0 lei -147 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 31 zile−32 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 38 zile+17 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 52,22%−14,46 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 12,5%−4,82 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală +2,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,14×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 86,69%+5,64 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 75,85%+8,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 87,5%+4,82 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 661.221 lei+181.061 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,45×+0,45 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 244,08×+66,83 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 120,5%−96,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 511 din 3.132 firme active cu bilanț depus (CAEN 7499)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 5.242 firme active din sector
SectorCAEN 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)82
Valoare totală (2024–2026)211.630 lei

Cumpărători: Consiliul Judetean Buzau, Comuna Vernesti (Primaria Comunei Vernesti), Comuna Grebanu

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 21 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J10/1060/2011 → J2011001060106

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HND PROTECT SSM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HND PROTECT SSM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru HND PROTECT SSM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HND PROTECT SSM SRL, cu sediul în Mun. Buzău, are codul unic de înregistrare (CUI) 29443480, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011001060106. Firma a fost înființată la data de 13 decembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7499).

La ultima verificare, HND PROTECT SSM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 661.221 lei și un rezultat net de 345.258 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HND PROTECT SSM SRL?

HND PROTECT SSM SRL (CUI 29443480) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă HND PROTECT SSM SRL în sectorul său?

HND PROTECT SSM SRL ocupă locul 511 din 3.132 firme active cu bilanț depus în CAEN 7499 (Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HND PROTECT SSM SRL față de firmele din același domeniu?

HND PROTECT SSM SRL este mai veche decât 75% dintre cele 5.242 firme active cu CAEN 7499.

Este HND PROTECT SSM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare HND PROTECT SSM SRL (CUI 29443480) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HND PROTECT SSM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HND PROTECT SSM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HND PROTECT SSM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HND PROTECT SSM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HND PROTECT SSM SRL plătitoare de TVA?

Da, HND PROTECT SSM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HND PROTECT SSM SRL?

În anul 2025, HND PROTECT SSM SRL a raportat o cifră de afaceri de 661.221 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HND PROTECT SSM SRL?

Firmoscop analizează HND PROTECT SSM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.