Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL

SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 29451823 · J2011014874406
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL
Cod fiscal (CIF) RO29451823
Nr. Reg. Comerțului J2011014874406
Sediu social Bld. Basarabia nr. 256, PARTER, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0213166816

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CHRYSOVITSIOTIS POLYCHRONIS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.12.2011
CAEN3100 · Fabricarea de mobilă
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL după CUI 29451823 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 96/100
Cifră de afaceri 2025
10.480.185 lei
-10.0% vs 2024
Profit net 2025
732.802 lei
-13.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.0%
Față de sectorpeste 69% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.147 de firme din Fabricarea de mobilă care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector26 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.439 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 4.256.623 lei20142015: 6.879.267 lei20152016: 8.440.490 lei20162017: 9.257.807 lei20172018: 10.818.351 lei20182019: 11.802.077 lei20192020: 12.224.445 lei20202021: 13.026.032 lei20212022: 12.466.258 lei20222023: 11.683.808 lei20232024: 11.705.172 lei20242025: 10.480.185 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.480.185 lei 732.802 lei 26
2024 11.705.172 lei 845.878 lei 29
2023 11.683.808 lei 728.193 lei 25
2022 12.466.258 lei 496.199 lei 30
2021 13.026.032 lei 1.055.426 lei 37
2020 12.224.445 lei 1.741.095 lei 42
2019 11.802.077 lei 1.318.430 lei 44
2018 10.818.351 lei 788.852 lei 47
2017 9.257.807 lei 982.843 lei 43
2016 8.440.490 lei 1.025.218 lei 42
2015 6.879.267 lei 595.489 lei 29
2014 4.256.623 lei 86.291 lei
2013 3.178.054 lei 83.784 lei 19
2012 7.003.098 lei 339.365 lei 27

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 93 zile+27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 41 zile+17 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,99%−0,24 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 77,27%+7,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,29×−0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,19×+0,96 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 87,78%−1,46 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,24%−6,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 24,2%−7,22 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 403.084 lei−543 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,04×−0,84 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,85×−2,55 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 31 zile+6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,15%−0,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 156 din 2.993 firme active cu bilanț depus (CAEN 3100)
Vechime relativămai veche decât 74% dintre cele 4.272 firme active din sector
SectorCAEN 3100 · Fabricarea de mobilă →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 29451823, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011014874406. Firma a fost înființată la data de 14 decembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă (CAEN 3100).

La ultima verificare, SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.480.185 lei și un rezultat net de 732.802 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL?

SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL (CUI 29451823) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL în sectorul său?

SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL ocupă locul 156 din 2.993 firme active cu bilanț depus în CAEN 3100 (Fabricarea de mobilă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL față de firmele din același domeniu?

SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL este mai veche decât 74% dintre cele 4.272 firme active cu CAEN 3100.

Este SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL (CUI 29451823) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL plătitoare de TVA?

Da, SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL?

În anul 2025, SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.480.185 lei și un număr mediu de 26 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL?

Firmoscop analizează SOFA SUPPLY PRODUCTION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.