Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › LZO REDSPEED SRL

LZO REDSPEED SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Sat Valea Ursului Com. Bascov
CUI 29455647 · J03/1672/2011
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LZO REDSPEED SRL
Cod fiscal (CIF) RO29455647
Nr. Reg. Comerțului J03/1672/2011
Sediu social Str. Boierilor nr. 34, CAMERA 2, Sat Valea Ursului Com. Bascov, jud. ARGEŞ, 117053

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

LAZĂR CRISTIAN-OCTAVIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.12.2011
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LZO REDSPEED SRL după CUI 29455647 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
6.353 lei
-65.0% vs 2024
Profit net 2025
1.314 lei
-88.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă20.7%
Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 13.855 lei20142015: 19.286 lei20152016: 18.225 lei20162017: 6.600 lei20172018: 12.253 lei20182019: 18.914 lei20192020: 21.283 lei20202021: 21.645 lei20212022: 21.645 lei20222023: 17.381 lei20232024: 18.353 lei20242025: 6.353 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.353 lei 1.314 lei
2024 18.353 lei 11.479 lei
2023 17.381 lei 9.927 lei
2022 21.645 lei 11.574 lei
2021 21.645 lei 18.980 lei
2020 21.283 lei 15.977 lei
2019 18.914 lei 15.643 lei
2018 12.253 lei 11.553 lei
2017 6.600 lei 5.674 lei
2016 18.225 lei 17.151 lei
2015 19.286 lei 18.246 lei
2014 13.855 lei 12.927 lei
2013 13.105 lei 9.724 lei
2012 6.624 lei 3.211 lei
2011 650 lei 501 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.826 zile+1.223 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2.672 zile+1.869 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 20,68%−41,87 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 49,05%+0,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,04× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,96× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,98%−32,24 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,03%−16,47 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 50,95%−0,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,1×−0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,17×−2,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 312 zile+204 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 31,72%−235,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 40.986 din 45.277 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 74.226 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LZO REDSPEED SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LZO REDSPEED SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LZO REDSPEED SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LZO REDSPEED SRL, cu sediul în Sat Valea Ursului Com. Bascov, are codul unic de înregistrare (CUI) 29455647, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/1672/2011. Firma a fost înființată la data de 15 decembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, LZO REDSPEED SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.353 lei și un rezultat net de 1.314 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LZO REDSPEED SRL?

LZO REDSPEED SRL (CUI 29455647) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LZO REDSPEED SRL în sectorul său?

LZO REDSPEED SRL ocupă locul 40.986 din 45.277 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LZO REDSPEED SRL față de firmele din același domeniu?

LZO REDSPEED SRL este mai veche decât 75% dintre cele 74.226 firme active cu CAEN 4941.

Este LZO REDSPEED SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LZO REDSPEED SRL (CUI 29455647) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LZO REDSPEED SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LZO REDSPEED SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LZO REDSPEED SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LZO REDSPEED SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LZO REDSPEED SRL plătitoare de TVA?

Da, LZO REDSPEED SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LZO REDSPEED SRL?

În anul 2025, LZO REDSPEED SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.353 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LZO REDSPEED SRL?

Firmoscop analizează LZO REDSPEED SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.