Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MIVA INSTAL COMSERV SRL

MIVA INSTAL COMSERV SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 29473422 · J40/15134/2011
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MIVA INSTAL COMSERV SRL
CUI 29473422
Nr. Reg. Comerțului J40/15134/2011
Sediu social Str. Cartojani nr. 2, bl. 53A, sc. 2, et. 1, ap. 24, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 52191
Telefon 0721134713

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

SACALIUC HARAŞOG-VASILE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.12.2011
CAEN4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MIVA INSTAL COMSERV SRL după CUI 29473422 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
147.078 lei
-14.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.502 lei
-107.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.0%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 7.279 de firme din Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.609 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 129.273 lei20142015: 124.644 lei20152016: 180.272 lei20162017: 206.624 lei20172018: 156.594 lei20182019: 126.162 lei20192020: 82.095 lei20202021: 100.405 lei20212022: 137.351 lei20222023: 135.045 lei20232024: 171.913 lei20242025: 147.078 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 147.078 lei -1.502 lei 1
2024 171.913 lei 20.901 lei 1
2023 135.045 lei 15.620 lei 1
2022 137.351 lei 16.390 lei 1
2021 100.405 lei 533 lei 1
2020 82.095 lei 621 lei 1
2019 126.162 lei -654 lei 1
2018 156.594 lei 2.651 lei 2
2017 206.624 lei 37.414 lei 2
2016 180.272 lei 38.756 lei 3
2015 124.644 lei 11.142 lei 3
2014 129.273 lei 15.864 lei 3
2013 93.177 lei 5.356 lei 3
2012 87.533 lei -25.530 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 53 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,02%−13,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 55,38%−6,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,81×+0,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,08×−0,33 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -7,65%−106,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -3,91%−47 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 51,13%+7,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 147.078 lei−24.835 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,83×+0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,41×+0,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 43 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -0,14%−15,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.281 din 11.196 firme active cu bilanț depus (CAEN 4322)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 18.056 firme active din sector
SectorCAEN 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MIVA INSTAL COMSERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MIVA INSTAL COMSERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MIVA INSTAL COMSERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MIVA INSTAL COMSERV SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 29473422, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/15134/2011. Firma a fost înființată la data de 20 decembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

La ultima verificare, MIVA INSTAL COMSERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 147.078 lei și un rezultat net de -1.502 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MIVA INSTAL COMSERV SRL?

MIVA INSTAL COMSERV SRL (CUI 29473422) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MIVA INSTAL COMSERV SRL în sectorul său?

MIVA INSTAL COMSERV SRL ocupă locul 6.281 din 11.196 firme active cu bilanț depus în CAEN 4322 (Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MIVA INSTAL COMSERV SRL față de firmele din același domeniu?

MIVA INSTAL COMSERV SRL este mai veche decât 69% dintre cele 18.056 firme active cu CAEN 4322.

Este MIVA INSTAL COMSERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MIVA INSTAL COMSERV SRL (CUI 29473422) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MIVA INSTAL COMSERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MIVA INSTAL COMSERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MIVA INSTAL COMSERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MIVA INSTAL COMSERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MIVA INSTAL COMSERV SRL plătitoare de TVA?

Nu, MIVA INSTAL COMSERV SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MIVA INSTAL COMSERV SRL?

În anul 2025, MIVA INSTAL COMSERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 147.078 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MIVA INSTAL COMSERV SRL?

Firmoscop analizează MIVA INSTAL COMSERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.