Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MERCOR PRAGMATICUS SRL

MERCOR PRAGMATICUS SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 29503280 · J2011015489409
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MERCOR PRAGMATICUS SRL
CUI 29503280
Nr. Reg. Comerțului J2011015489409
Sediu social Str. CAP.MISCA PETRE nr. 3, bl. M17, sc. 2, et. 3, ap. 74, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CERNĂIANU ANDREI-NICOLAE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.12.2011
CAEN4933 · Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MERCOR PRAGMATICUS SRL după CUI 29503280 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
119.986 lei
+66.0% vs 2024
Profit net 2025
46.672 lei
+91.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă38.9%
Față de sectorpeste 92% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 7.064 de firme din Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 109.145 lei20142015: 78.569 lei20152016: 0 lei20162017: 0 lei20172018: 0 lei20182019: 0 lei20192020: 0 lei20202021: 0 lei20212022: 0 lei20222023: 0 lei20232024: 72.245 lei20242025: 119.986 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 119.986 lei 46.672 lei
2024 72.245 lei 24.370 lei
2023 0 lei 0 lei
2022 0 lei 0 lei
2021 0 lei 0 lei
2020 0 lei 0 lei
2019 0 lei 0 lei
2018 0 lei 0 lei
2017 0 lei -166 lei
2016 0 lei -554 lei
2015 78.569 lei -119.941 lei 1
2014 109.145 lei -33.413 lei 3
2013 68.311 lei -6.479 lei 2
2012 7.120 lei -14.075 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 350 zile−471 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 32 zile−24 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 38,9%+5,17 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 956,12%−353,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,1× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 387,61%+191,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -856,12%+353,93 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 9,96×+4,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 88,49%+21,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.274 din 12.728 firme active cu bilanț depus (CAEN 4933)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 48.164 firme active din sector
SectorCAEN 4933 · Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MERCOR PRAGMATICUS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MERCOR PRAGMATICUS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MERCOR PRAGMATICUS SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 29503280, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011015489409. Firma a fost înființată la data de 3 ianuarie 2012 și are ca obiect principal de activitate Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN 4933).

La ultima verificare, MERCOR PRAGMATICUS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 119.986 lei și un rezultat net de 46.672 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MERCOR PRAGMATICUS SRL?

MERCOR PRAGMATICUS SRL (CUI 29503280) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă MERCOR PRAGMATICUS SRL în sectorul său?

MERCOR PRAGMATICUS SRL ocupă locul 3.274 din 12.728 firme active cu bilanț depus în CAEN 4933 (Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MERCOR PRAGMATICUS SRL față de firmele din același domeniu?

MERCOR PRAGMATICUS SRL este mai veche decât 88% dintre cele 48.164 firme active cu CAEN 4933.

Este MERCOR PRAGMATICUS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MERCOR PRAGMATICUS SRL (CUI 29503280) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MERCOR PRAGMATICUS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MERCOR PRAGMATICUS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MERCOR PRAGMATICUS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MERCOR PRAGMATICUS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MERCOR PRAGMATICUS SRL plătitoare de TVA?

Nu, MERCOR PRAGMATICUS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MERCOR PRAGMATICUS SRL?

În anul 2025, MERCOR PRAGMATICUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 119.986 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MERCOR PRAGMATICUS SRL?

Firmoscop analizează MERCOR PRAGMATICUS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.