Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL

TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 29555719 · J2012000072031
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO29555719
Nr. Reg. Comerțului J2012000072031
Sediu social Bld. Petrochimiştilor nr. 14, bl. B4, sc. D, et. PARTER, ap. 4, Camera 2, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ
Telefon 0741331282

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DRĂGOI ANDREI-ALEXANDRU · administratorNICOLAESCU MIRCEA RADU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.01.2012
CAEN4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL după CUI 29555719 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
16.420.089 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
128.718 lei
-49.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.8%
Față de sectorpeste 32% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.154 de firme din Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,6%.

Mărime față de sector67 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.076 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.046.735 lei20142015: 4.443.039 lei20152016: 7.586.234 lei20162017: 13.193.485 lei20172018: 12.844.173 lei20182019: 11.672.928 lei20192020: 16.210.077 lei20202021: 13.892.079 lei20212022: 15.797.276 lei20222023: 21.381.782 lei20232024: 16.378.519 lei20242025: 16.420.089 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 16.420.089 lei 128.718 lei 67
2024 16.378.519 lei 254.384 lei 39
2023 21.381.782 lei 592.861 lei 40
2022 15.797.276 lei 405.767 lei 41
2021 13.892.079 lei 685.674 lei 53
2020 16.210.077 lei 1.810.799 lei 75
2019 11.672.928 lei 315.516 lei 82
2018 12.844.173 lei 1.249.643 lei 73
2017 13.193.485 lei 741.779 lei 67
2016 7.586.234 lei 380.038 lei 58
2015 4.443.039 lei 119.350 lei 12
2014 1.046.735 lei 81.648 lei 8
2013 116.178 lei 23.138 lei 3
2012 0 lei -5.042 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 274 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 71 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,78%−0,77 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 103,64%+2,2 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,96× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,8× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,93%−3,03 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,08%−1,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 36,98%+1,25 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 245.076 lei−174.886 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,38× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,9× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 126 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,87%−1,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 100 din 3.412 firme active cu bilanț depus (CAEN 4752)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 5.088 firme active din sector
SectorCAEN 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)12
Valoare totală (2024–2025)13.545.391 lei

Autorități: Autoritatea pentru Administrarea Sistemului National Antigrindina si de Crestere a Precipitatiilor, UZINA AUTOMECANICA MORENI S.A., PRIMARIA COMUNEI MARPOD

Achiziții directe (SEAP)157
Valoare totală (2024–2026)189.461 lei

Cumpărători: SC SERVICII EDILITARE PENTRU COMUNITATE MIOVENI SRL, CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL IASI, SC SERVICII GENERALE MIOVENI SRL

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL, cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 29555719, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000072031. Firma a fost înființată la data de 18 ianuarie 2012 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).

La ultima verificare, TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 16.420.089 lei și un rezultat net de 128.718 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL?

TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL (CUI 29555719) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL în sectorul său?

TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL ocupă locul 100 din 3.412 firme active cu bilanț depus în CAEN 4752 (Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL față de firmele din același domeniu?

TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL este mai veche decât 54% dintre cele 5.088 firme active cu CAEN 4752.

Este TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL (CUI 29555719) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL plătitoare de TVA?

Da, TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL?

În anul 2025, TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 16.420.089 lei și un număr mediu de 67 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL?

Firmoscop analizează TOTAL CONSTRUCT IDEAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.