Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Tulcea › ROMLIFE ADI SRL

ROMLIFE ADI SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sat Baia Com. Baia
CUI 29648060 · J36/57/2012
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROMLIFE ADI SRL
Cod fiscal (CIF) RO29648060
Nr. Reg. Comerțului J36/57/2012
Sediu social REPUBLICII nr. 2A, camera nr.1, Sat Baia, Comuna Baia, jud. Tulcea, 827005
Telefon 0746155682

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN8123 · Alte activități de curățenie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROMLIFE ADI SRL după CUI 29648060 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
534.358 lei
+6,0% vs 2024
Profit net 2025
201.789 lei
-33,0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă37.8%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 898 de firme din Alte activități de curățenie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 26,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 33% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 938 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 10.107 lei20142015: 2.800 lei20152016: 14.745 lei20162017: 13.368 lei20172018: 11.750 lei20182019: 3.101 lei20192020: 417.788 lei20202021: 375.952 lei20212022: 499.259 lei20222023: 528.401 lei20232024: 506.341 lei20242025: 534.358 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 534.358 lei 201.789 lei 1
2024 506.341 lei 300.984 lei 2
2023 528.401 lei 315.452 lei 2
2022 499.259 lei 289.571 lei 2
2021 375.952 lei 192.383 lei 2
2020 417.788 lei 281.551 lei 2
2019 3.101 lei 2.487 lei —
2018 11.750 lei 140 lei —
2017 13.368 lei 2.090 lei —
2016 14.745 lei 2.545 lei —
2015 2.800 lei -2.256 lei —
2014 10.107 lei 2.083 lei —
2013 12.596 lei 2.300 lei —
2012 13.210 lei -2.230 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 11 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 13 zile−68 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 37,76%−21,68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 11,71%+4,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 8,54×−5,72 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,13×+0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 163,96%−22,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 144,77%−28,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 88,29%−4,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 534.358 lei+281.187 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,83×+0,91 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 66,18%−92,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 217 din 851 de firme active cu bilanț depus (CAEN 8123)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 1.250 de firme active din sector
SectorCAEN 8123 · Alte activități de curățenie →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)19
Valoare totală (2024–2026)131.869 lei

Cumpărători: SANATORIUL BALNEAR SI DE RECUPERARE TECHIRGHIOL, COLEGIUL COMERCIAL "CAROL I"

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROMLIFE ADI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROMLIFE ADI SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ROMLIFE ADI SRL, cu sediul în Sat Baia Com. Baia, are codul unic de înregistrare (CUI) 29648060, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J36/57/2012. Firma a fost înființată la data de 9 februarie 2012 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de curățenie (CAEN 8123).

La ultima verificare, ROMLIFE ADI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 534.358 lei și un rezultat net de 201.789 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROMLIFE ADI SRL?

ROMLIFE ADI SRL (CUI 29648060) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROMLIFE ADI SRL în sectorul său?

ROMLIFE ADI SRL ocupă locul 217 din 851 de firme active cu bilanț depus în CAEN 8123 (Alte activități de curățenie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROMLIFE ADI SRL față de firmele din același domeniu?

ROMLIFE ADI SRL este mai veche decât 77% dintre cele 1.250 de firme active cu CAEN 8123.

Este ROMLIFE ADI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROMLIFE ADI SRL (CUI 29648060) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROMLIFE ADI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROMLIFE ADI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROMLIFE ADI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROMLIFE ADI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROMLIFE ADI SRL plătitoare de TVA?

Da, ROMLIFE ADI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROMLIFE ADI SRL?

În anul 2025, ROMLIFE ADI SRL a raportat o cifră de afaceri de 534.358 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROMLIFE ADI SRL?

Firmoscop analizează ROMLIFE ADI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 8123 din Tulcea, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.