Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › MOTO E MOTION SRL

MOTO E MOTION SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sat Sântana de Mureş Com. Sântana de Mureş
CUI 29698638 · J2012000109267
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MOTO E MOTION SRL
Cod fiscal (CIF) RO29698638
Nr. Reg. Comerțului J2012000109267
Sediu social Str. Principală nr. 237, Sat Sântana de Mureş Com. Sântana de Mureş, 547565
Telefon 0740058601

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PAVEL EMILIAN PETRU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.02.2012
CAEN4783 · Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MOTO E MOTION SRL după CUI 29698638 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
18.259.958 lei
+30.0% vs 2024
Profit net 2025
2.633.820 lei
+17.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.4%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 492.331 lei20142015: 626.116 lei20152016: 1.229.428 lei20162017: 2.035.122 lei20172018: 2.809.710 lei20182019: 3.654.575 lei20192020: 6.170.187 lei20202021: 8.982.819 lei20212022: 11.214.911 lei20222023: 11.009.705 lei20232024: 14.071.169 lei20242025: 18.259.958 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 18.259.958 lei 2.633.820 lei 13
2024 14.071.169 lei 2.243.166 lei 11
2023 11.009.705 lei 1.910.566 lei 9
2022 11.214.911 lei 1.991.828 lei 7
2021 8.982.819 lei 1.973.207 lei 7
2020 6.170.187 lei 1.861.510 lei 4
2019 3.654.575 lei 967.715 lei 3
2018 2.809.710 lei 792.304 lei 1
2017 2.035.122 lei 521.856 lei 1
2016 1.229.428 lei 200.014 lei 1
2015 626.116 lei 62.330 lei
2014 492.331 lei 58.699 lei
2013 138.943 lei 5.825 lei
2012 23.976 lei -3.533 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 58 zile−8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 16 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,42%−1,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,91%−0,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,78×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,26× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 23,89%+0,42 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,96%+0,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 79,36%+0,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.404.612 lei+125.415 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,31×+0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,58×+0,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 231 zile−56 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 19,49%−2,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 13 din 198 firme active cu bilanț depus (CAEN 4783)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 289 firme active din sector
SectorCAEN 4783 · Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MOTO E MOTION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MOTO E MOTION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MOTO E MOTION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MOTO E MOTION SRL, cu sediul în Sat Sântana de Mureş Com. Sântana de Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 29698638, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000109267. Firma a fost înființată la data de 14 februarie 2012 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN 4783).

La ultima verificare, MOTO E MOTION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.259.958 lei și un rezultat net de 2.633.820 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MOTO E MOTION SRL?

MOTO E MOTION SRL (CUI 29698638) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MOTO E MOTION SRL în sectorul său?

MOTO E MOTION SRL ocupă locul 13 din 198 firme active cu bilanț depus în CAEN 4783 (Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MOTO E MOTION SRL față de firmele din același domeniu?

MOTO E MOTION SRL este mai veche decât 80% dintre cele 289 firme active cu CAEN 4783.

Este MOTO E MOTION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MOTO E MOTION SRL (CUI 29698638) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MOTO E MOTION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MOTO E MOTION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MOTO E MOTION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MOTO E MOTION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MOTO E MOTION SRL plătitoare de TVA?

Da, MOTO E MOTION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MOTO E MOTION SRL?

În anul 2025, MOTO E MOTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 18.259.958 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MOTO E MOTION SRL?

Firmoscop analizează MOTO E MOTION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.