Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › INNOVORIS LABS SRL

INNOVORIS LABS SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 29700223 · J2012001313401
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INNOVORIS LABS SRL
Cod fiscal (CIF) RO29700223
Nr. Reg. Comerțului J2012001313401
Sediu social Str. Ioan Vodă Caragea nr. 21, ap. 2, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 10536
Telefon 0726260650

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IONESCU ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.02.2012
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INNOVORIS LABS SRL după CUI 29700223 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
5.078.855 lei
+3.0% vs 2024
Profit net 2025
1.058.611 lei
-3.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă20.8%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 4.450 lei20142015: 12.399 lei20152016: 8.987 lei20162017: 275.109 lei20172018: 863.322 lei20182019: 1.602.760 lei20192020: 2.645.406 lei20202021: 4.125.322 lei20212022: 4.376.277 lei20222023: 4.603.408 lei20232024: 4.911.535 lei20242025: 5.078.855 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.078.855 lei 1.058.611 lei 2
2024 4.911.535 lei 1.090.809 lei 2
2023 4.603.408 lei 1.067.610 lei 2
2022 4.376.277 lei 1.476.565 lei 2
2021 4.125.322 lei 1.462.616 lei 1
2020 2.645.406 lei 930.646 lei 1
2019 1.602.760 lei 370.908 lei 1
2018 863.322 lei 241.480 lei 1
2017 275.109 lei 31.577 lei 1
2016 8.987 lei -25.076 lei 1
2015 12.399 lei 59 lei
2014 4.450 lei -12.309 lei 1
2013 0 lei -67.900 lei 1
2012 0 lei -55.518 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 93 zile+29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 65 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 20,84%−1,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 24,86%+4,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,02×−0,96 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,33×+0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 26,76%−5,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,24%−5,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 75,62%−4,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.539.428 lei+83.660 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,97×−0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,85×−1,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 128 zile+49 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 30,6%−2,43 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 832 din 14.412 firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 26.107 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume123
Dintre care în procedură de insolvență2
Dintre care radiate (închise)63

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INNOVORIS LABS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INNOVORIS LABS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru INNOVORIS LABS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INNOVORIS LABS SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 29700223, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012001313401. Firma a fost înființată la data de 14 februarie 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, INNOVORIS LABS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.078.855 lei și un rezultat net de 1.058.611 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INNOVORIS LABS SRL?

INNOVORIS LABS SRL (CUI 29700223) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INNOVORIS LABS SRL în sectorul său?

INNOVORIS LABS SRL ocupă locul 832 din 14.412 firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INNOVORIS LABS SRL față de firmele din același domeniu?

INNOVORIS LABS SRL este mai veche decât 93% dintre cele 26.107 firme active cu CAEN 6210.

Este INNOVORIS LABS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare INNOVORIS LABS SRL (CUI 29700223) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INNOVORIS LABS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INNOVORIS LABS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INNOVORIS LABS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INNOVORIS LABS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INNOVORIS LABS SRL plătitoare de TVA?

Da, INNOVORIS LABS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INNOVORIS LABS SRL?

În anul 2025, INNOVORIS LABS SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.078.855 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INNOVORIS LABS SRL?

Firmoscop analizează INNOVORIS LABS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.