Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › SPORTHINK SRL

SPORTHINK SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Mun. Paşcani
CUI 29719382 · J2012000228225
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SPORTHINK SRL
Cod fiscal (CIF) RO29719382
Nr. Reg. Comerțului J2012000228225
Sediu social Str. Mihail Eminescu nr. 10, bl. B11, sc. A, ap. 3, Mun. Paşcani, jud. IAŞI, 705200

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CĂILEAN IOAN DANIEL · administratorCĂILEAN ADRIAN DUMITRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.02.2012
CAEN9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SPORTHINK SRL după CUI 29719382 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.441.462 lei
-19.0% vs 2024
Profit net 2025
660.364 lei
-34.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă45.8%
Față de sectorpeste 86% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 2.957 de firme din Alte activități recreative și distractive n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,1%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.504 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 386.404 lei20142015: 447.423 lei20152016: 554.135 lei20162017: 583.733 lei20172018: 739.819 lei20182019: 891.504 lei20192020: 724.534 lei20202021: 1.156.964 lei20212022: 1.333.795 lei20222023: 1.593.284 lei20232024: 1.776.293 lei20242025: 1.441.462 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.441.462 lei 660.364 lei 5
2024 1.776.293 lei 1.003.256 lei 6
2023 1.593.284 lei 760.122 lei 6
2022 1.333.795 lei 619.664 lei 6
2021 1.156.964 lei 594.924 lei 6
2020 724.534 lei 334.170 lei 4
2019 891.504 lei 292.046 lei 5
2018 739.819 lei 238.759 lei 4
2017 583.733 lei 152.968 lei 5
2016 554.135 lei 105.465 lei 6
2015 447.423 lei 69.898 lei 6
2014 386.404 lei 79.342 lei 4
2013 281.207 lei 22.076 lei 3
2012 116.293 lei -112.898 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 145 zile+126 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 45,81%−10,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,54%+0,48 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 39,38×−9,28 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 58,01%−9,73 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 56,53%−9,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,46%−0,48 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 288.292 lei−7.757 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,23×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 187,81×−337,1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 101,65%−39,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 263 din 6.111 firme active cu bilanț depus (CAEN 9329)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 14.274 firme active din sector
SectorCAEN 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SPORTHINK SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SPORTHINK SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SPORTHINK SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SPORTHINK SRL, cu sediul în Mun. Paşcani, are codul unic de înregistrare (CUI) 29719382, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000228225. Firma a fost înființată la data de 15 februarie 2012 și are ca obiect principal de activitate Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN 9329).

La ultima verificare, SPORTHINK SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.441.462 lei și un rezultat net de 660.364 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SPORTHINK SRL?

SPORTHINK SRL (CUI 29719382) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SPORTHINK SRL în sectorul său?

SPORTHINK SRL ocupă locul 263 din 6.111 firme active cu bilanț depus în CAEN 9329 (Alte activități recreative și distractive n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SPORTHINK SRL față de firmele din același domeniu?

SPORTHINK SRL este mai veche decât 89% dintre cele 14.274 firme active cu CAEN 9329.

Este SPORTHINK SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SPORTHINK SRL (CUI 29719382) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SPORTHINK SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SPORTHINK SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SPORTHINK SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SPORTHINK SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SPORTHINK SRL plătitoare de TVA?

Da, SPORTHINK SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SPORTHINK SRL?

În anul 2025, SPORTHINK SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.441.462 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SPORTHINK SRL?

Firmoscop analizează SPORTHINK SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.