Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL

MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Mun. Râmnicu Sărat
CUI 29814538 · J10/131/2012
Verifică înainte Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL
Cod fiscal (CIF) RO29814538
Nr. Reg. Comerțului J10/131/2012
Sediu social Str. Primăverii, bl. 14A, et. 2, ap. 6, Mun. Râmnicu Sărat, jud. BUZĂU, 125300

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

PASCU A.FLORENTIN-MARIUS · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.02.2012
CAEN7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL după CUI 29814538 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
398.591 lei
+4.0% vs 2024
Profit net 2025
39.452 lei
+216.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.9%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 12.022 de firme din Activități de consultanță în afaceri și management care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 46% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.249 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 161.550 lei20142015: 200 lei20152016: 32.000 lei20162017: 12.400 lei20172018: 5.000 lei20182019: 1.000 lei20192020: 2.000 lei20202021: 2.403 lei20212022: 69.635 lei20222023: 259.044 lei20232024: 384.301 lei20242025: 398.591 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 398.591 lei 39.452 lei 1
2024 384.301 lei -33.839 lei 2
2023 259.044 lei -87.931 lei 4
2022 69.635 lei -107.222 lei 1
2021 2.403 lei -42.686 lei
2020 2.000 lei -32.455 lei
2019 1.000 lei -35.030 lei
2018 5.000 lei -23.292 lei
2017 12.400 lei -47.217 lei
2016 32.000 lei 1.065 lei 0
2015 200 lei -27.445 lei 0
2014 161.550 lei 106.052 lei 0
2013 140.000 lei 81.209 lei 0
2012 95.500 lei 53.391 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 692 zile−64 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,9%+18,71 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 134,37%−6,89 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,74× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,02%+13,02 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -34,37%+6,89 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 398.591 lei+206.440 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,71× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 35,53×+9,02 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,75%+18,74 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.629 din 12.245 firme active cu bilanț depus (CAEN 7022)
Vechime relativămai veche decât 61% dintre cele 31.442 firme active din sector
SectorCAEN 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL, cu sediul în Mun. Râmnicu Sărat, are codul unic de înregistrare (CUI) 29814538, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/131/2012. Firma a fost înființată la data de 27 februarie 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

La ultima verificare, MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 398.591 lei și un rezultat net de 39.452 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL?

MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL (CUI 29814538) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL în sectorul său?

MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL ocupă locul 1.629 din 12.245 firme active cu bilanț depus în CAEN 7022 (Activități de consultanță pentru afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL față de firmele din același domeniu?

MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL este mai veche decât 61% dintre cele 31.442 firme active cu CAEN 7022.

Este MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL (CUI 29814538) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL plătitoare de TVA?

Da, MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL?

În anul 2025, MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 398.591 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL?

Firmoscop analizează MUNTENIA MANAGEMENT SERVICES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în Buzău →

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.