Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › SZEVAR BAR 2012 SRL

SZEVAR BAR 2012 SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Mun. Arad
CUI 29922688 · J2012000275025
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Plafonul de credit, termenul de plată sugerat, dosarele din instanță — toate în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă — pentru oricâte firme urmărești.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SZEVAR BAR 2012 SRL
Cod fiscal (CIF) RO29922688
Nr. Reg. Comerțului J2012000275025
Sediu social Pţa. Avram Iancu nr. 12, ap. 3, Mun. Arad
Telefon 0722402201

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

LUȚĂ VASILICĂ-ANASTASIE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.03.2012
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SZEVAR BAR 2012 SRL după CUI 29922688 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
3.553.831 lei
+17.0% vs 2024
Profit net 2025
683.589 lei
+346.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă19.2%
Față de sectorpeste 85% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 6.155 de firme din Baruri și alte activități de servire a băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 6.435 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.164.416 lei20142015: 2.234.263 lei20152016: 3.111.956 lei20162017: 3.804.026 lei20172018: 3.774.471 lei20182019: 3.299.664 lei20192020: 1.944.008 lei20202021: 2.212.692 lei20212022: 2.308.231 lei20222023: 4.096.655 lei20232024: 3.033.761 lei20242025: 3.553.831 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.553.831 lei 683.589 lei 5
2024 3.033.761 lei -276.927 lei 16
2023 4.096.655 lei 535.430 lei 27
2022 2.308.231 lei -552.820 lei 25
2021 2.212.692 lei 42.398 lei 27
2020 1.944.008 lei 8.653 lei 35
2019 3.299.664 lei 7.527 lei 31
2018 3.774.471 lei -1.107 lei 34
2017 3.804.026 lei 155.974 lei 34
2016 3.111.956 lei 153.701 lei 34
2015 2.234.263 lei 114.417 lei 25
2014 1.164.416 lei -144.130 lei 18
2013 807.919 lei -77.920 lei 18
2012 206.841 lei -67.412 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 135 zile−14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19,24%+28,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 82,79%−67,18 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,21×+0,54 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,75× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 246,58% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 43,01%+76,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 17,44%+66,52 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 710.766 lei+521.156 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,24×−1,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,6×−1,79 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 27 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 25,55%+33,91 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 193 din 13.553 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 27.174 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SZEVAR BAR 2012 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SZEVAR BAR 2012 SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SZEVAR BAR 2012 SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SZEVAR BAR 2012 SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 29922688, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000275025. Firma a fost înființată la data de 16 martie 2012 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, SZEVAR BAR 2012 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.553.831 lei și un rezultat net de 683.589 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SZEVAR BAR 2012 SRL?

SZEVAR BAR 2012 SRL (CUI 29922688) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SZEVAR BAR 2012 SRL în sectorul său?

SZEVAR BAR 2012 SRL ocupă locul 193 din 13.553 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SZEVAR BAR 2012 SRL față de firmele din același domeniu?

SZEVAR BAR 2012 SRL este mai veche decât 64% dintre cele 27.174 firme active cu CAEN 5630.

Este SZEVAR BAR 2012 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SZEVAR BAR 2012 SRL (CUI 29922688) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SZEVAR BAR 2012 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SZEVAR BAR 2012 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SZEVAR BAR 2012 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SZEVAR BAR 2012 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SZEVAR BAR 2012 SRL plătitoare de TVA?

Da, SZEVAR BAR 2012 SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SZEVAR BAR 2012 SRL?

În anul 2025, SZEVAR BAR 2012 SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.553.831 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SZEVAR BAR 2012 SRL?

Firmoscop analizează SZEVAR BAR 2012 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.