Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › CONLUX LUCIAN SRL

CONLUX LUCIAN SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Com. Ceptura
CUI 2993008 · J29/51/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONLUX LUCIAN SRL
Cod fiscal (CIF) RO2993008
Nr. Reg. Comerțului J29/51/1993
Sediu Com. Ceptura, Prahova
Telefon 232397

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GURGU LUCIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.02.1993
CAEN5590 · Alte servicii de cazare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONLUX LUCIAN SRL după CUI 2993008 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
35.639 lei
-59.0% vs 2024
Profit net 2025
-73.826 lei
+39.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-207.1%
Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.350 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 433.045 lei20142015: 261.061 lei20152016: 170.433 lei20162017: 91.263 lei20172018: 103.948 lei20182019: 120.348 lei20192020: 197.241 lei20202021: 1.039.175 lei20212022: 723.333 lei20222023: 71.140 lei20232024: 86.631 lei20242025: 35.639 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 35.639 lei -73.826 lei 1
2024 86.631 lei -121.945 lei 1
2023 71.140 lei -68.617 lei 1
2022 723.333 lei 127.882 lei 3
2021 1.039.175 lei 181.186 lei 3
2020 197.241 lei -9.560 lei 2
2019 120.348 lei 12.264 lei 2
2018 103.948 lei -6.262 lei 2
2017 91.263 lei -47.069 lei 2
2016 170.433 lei -54.998 lei 2
2015 261.061 lei 17.233 lei 3
2014 433.045 lei 45.610 lei 3
2013 342.959 lei 25.528 lei 3
2012 466.768 lei 150.339 lei 7
2011 438.377 lei 47.433 lei 6
2010 712.526 lei 41.937 lei 5
2009 1.015.332 lei 16.504 lei 16
2008 1.670.697 lei 555.706 lei 13

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 304 zile−92 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.177 zile+512 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -207,15%−66,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 17,78%−13,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,62×+2,38 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,22×−0,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -53,82%+3,97 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -44,25%−4,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 82,22%+13,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 35.639 lei−50.992 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,21×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,88×−4,06 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 194 zile+133 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -67,19%−9,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.543 din 2.025 firme active cu bilanț depus (CAEN 5590)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 4.414 firme active din sector
SectorCAEN 5590 · Alte servicii de cazare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONLUX LUCIAN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONLUX LUCIAN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONLUX LUCIAN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONLUX LUCIAN SRL, cu sediul în Com. Ceptura, are codul unic de înregistrare (CUI) 2993008, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/51/1993. Firma a fost înființată la data de 3 februarie 1993 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii de cazare (CAEN 5590).

La ultima verificare, CONLUX LUCIAN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 35.639 lei și un rezultat net de -73.826 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONLUX LUCIAN SRL?

CONLUX LUCIAN SRL (CUI 2993008) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONLUX LUCIAN SRL în sectorul său?

CONLUX LUCIAN SRL ocupă locul 1.543 din 2.025 firme active cu bilanț depus în CAEN 5590 (Alte servicii de cazare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONLUX LUCIAN SRL față de firmele din același domeniu?

CONLUX LUCIAN SRL este mai veche decât 98% dintre cele 4.414 firme active cu CAEN 5590.

Este CONLUX LUCIAN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONLUX LUCIAN SRL (CUI 2993008) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONLUX LUCIAN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONLUX LUCIAN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONLUX LUCIAN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONLUX LUCIAN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONLUX LUCIAN SRL plătitoare de TVA?

Da, CONLUX LUCIAN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONLUX LUCIAN SRL?

În anul 2025, CONLUX LUCIAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 35.639 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONLUX LUCIAN SRL?

Firmoscop analizează CONLUX LUCIAN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.