AZET SHOP S.R.L.
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Reprezentanți
CONSTANTINESCU MIHAI SEBASTIAN · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 19 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 30 septembrie 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 19 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută AZET SHOP S.R.L. după CUI 29930869 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 9.639 de firme din Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,8%.
Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.541 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 5.560.836 lei | 502.796 lei | 2 |
| 2024 | 5.060.911 lei | 266.255 lei | 2 |
| 2023 | 5.237.748 lei | 421.586 lei | 1 |
| 2022 | 5.891.703 lei | 475.224 lei | 3 |
| 2021 | 4.838.991 lei | 683.022 lei | 3 |
| 2020 | 3.632.053 lei | 369.684 lei | 2 |
| 2019 | 2.730.587 lei | 385.871 lei | 2 |
| 2018 | 1.539.201 lei | 171.066 lei | 3 |
| 2017 | 1.211.145 lei | 8.706 lei | 3 |
| 2016 | 968.231 lei | 6.807 lei | 1 |
| 2015 | 950.709 lei | 101.005 lei | 1 |
| 2014 | 205.385 lei | 10.440 lei | — |
| 2013 | 81.427 lei | 7.414 lei | — |
| 2012 | 114.452 lei | 5.408 lei | — |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 251 din 15.274 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4791) |
| Vechime relativă | mai veche decât 93% dintre cele 35.838 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat → |
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru AZET SHOP S.R.L.
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți AZET SHOP S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
AZET SHOP S.R.L., cu sediul în Municipiul Târgovişte, are codul unic de înregistrare (CUI) 29930869, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000191156. Firma a fost înființată la data de 19 martie 2012 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791).
La ultima verificare, AZET SHOP S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.560.836 lei și un rezultat net de 502.796 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are AZET SHOP S.R.L.?
AZET SHOP S.R.L. (CUI 29930869) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 19 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă AZET SHOP S.R.L. în sectorul său?
AZET SHOP S.R.L. ocupă locul 251 din 15.274 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4791 (Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat), după cifra de afaceri.
Cât de veche este AZET SHOP S.R.L. față de firmele din același domeniu?
AZET SHOP S.R.L. este mai veche decât 93% dintre cele 35.838 de firme active cu CAEN 4791.
Este AZET SHOP S.R.L. o firmă activă?
Da, la ultima verificare AZET SHOP S.R.L. (CUI 29930869) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este AZET SHOP S.R.L. în insolvență?
Nu — la ultima verificare, AZET SHOP S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în AZET SHOP S.R.L.?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AZET SHOP S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este AZET SHOP S.R.L. plătitoare de TVA?
Da, AZET SHOP S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a AZET SHOP S.R.L.?
În anul 2025, AZET SHOP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 5.560.836 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AZET SHOP S.R.L.?
Firmoscop analizează AZET SHOP S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- GREEN POWER ONLINE S.R.L. · Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa · CA 44.271.824 lei
- SOMNART TEX SHOP S.R.L. · Sat Crevedia, Comuna Crevedia · CA 15.958.128 lei
- ITOOLS DIRECT SRL · Sat Vulcana-Băi, Comuna Vulcana-Băi · CA 9.445.405 lei
- PVCMAG S.R.L. · Loc. Titu, Oraş Titu · CA 3.844.955 lei
- ECONCEPT ONLINE S.R.L. · Sat Viforâta, Comuna Aninoasa · CA 3.214.680 lei
- RALMIDA COM SRL · Municipiul Târgovişte · CA 2.970.651 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.