Sari la conținut
FirmoscopFirmeMehedinți › GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL

GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Mun. Drobeta-Turnu Severin
CUI 29931384 · J2012000101258
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL
Cod fiscal (CIF) RO29931384
Nr. Reg. Comerțului J2012000101258
Sediu social Str. Soveja nr. 35, Mun. Drobeta-Turnu Severin, jud. MEHEDINŢI, 220099
Telefon 0751085252

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ŞERBAN DUMITRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.03.2012
CAEN2224 · Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL după CUI 29931384 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
202.832 lei
+12.0% vs 2024
Profit net 2025
9.144 lei
-0.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.5%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.121 de firme din Fabricarea de uși și ferestre din material plastic care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 22% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.172 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 126.126 lei20142015: 125.498 lei20152016: 170.446 lei20162017: 116.816 lei20172018: 106.580 lei20182019: 154.372 lei20192020: 159.492 lei20202021: 207.433 lei20212022: 283.125 lei20222023: 334.283 lei20232024: 181.860 lei20242025: 202.832 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 202.832 lei 9.144 lei 1
2024 181.860 lei 9.152 lei 1
2023 334.283 lei 9.503 lei 2
2022 283.125 lei 214.120 lei 2
2021 207.433 lei -44.290 lei 2
2020 159.492 lei 3.918 lei 2
2019 154.372 lei 8.396 lei 2
2018 106.580 lei -22.541 lei 2
2017 116.816 lei -29.332 lei 2
2016 170.446 lei -44.517 lei 2
2015 125.498 lei 11.257 lei 2
2014 126.126 lei -91.037 lei 2
2013 137.166 lei 417 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 150 zile+51 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 71 zile−61 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,51%−0,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 72,39%+4,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,38×−0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,62×+0,5 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 28,85%−10,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,97%−4,68 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,61%−4,44 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 202.832 lei+20.972 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,77×−0,74 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 5,6%+0,58 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 170 din 248 firme active cu bilanț depus (CAEN 2224)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 323 firme active din sector
SectorCAEN 2224 · Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume67
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)36

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, are codul unic de înregistrare (CUI) 29931384, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000101258. Firma a fost înființată la data de 19 martie 2012 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții (CAEN 2224).

La ultima verificare, GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 202.832 lei și un rezultat net de 9.144 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL?

GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL (CUI 29931384) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL în sectorul său?

GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL ocupă locul 170 din 248 firme active cu bilanț depus în CAEN 2224 (Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL față de firmele din același domeniu?

GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL este mai veche decât 57% dintre cele 323 firme active cu CAEN 2224.

Este GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL (CUI 29931384) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL plătitoare de TVA?

Da, GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL?

În anul 2025, GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 202.832 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL?

Firmoscop analizează GIAGGIOLO CONSTRUCŢII METALICE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mehedinţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mehedinți

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.