Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Iași › COFETARIA LA ROSA SRL

COFETARIA LA ROSA SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului
CUI 30039614 · J22/602/2012
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COFETARIA LA ROSA SRL
Cod fiscal (CIF) RO30039614
Nr. Reg. Comerțului J22/602/2012
Sediu social GHE. ASACHI nr. 3, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, jud. Iaşi, 707410

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

COSTÂRNACHE DRAGOŞ VIRGIL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COFETARIA LA ROSA SRL după CUI 30039614 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.310.214 lei
-14,0% vs 2024
Profit net 2025
58.770 lei
+90,3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.5%
Față de sectorpeste 54% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.816 firme din Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,6%.

Mărime față de sector22 de angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 5.350 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 0 lei0 lei20122013: 53.167 lei53K lei20132014: 226.216 lei226K lei20142015: 611.142 lei611K lei20152016: 939.332 lei939K lei20162017: 1.139.210 lei1,1 mil. lei20172023: 2.660.771 lei2,7 mil. lei20232024: 2.692.729 lei2,7 mil. lei20242025: 2.310.214 lei2,3 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.310.214 lei 58.770 lei 22
2024 2.692.729 lei 30.888 lei 24
2023 2.660.771 lei 86.294 lei 23
2017 1.139.210 lei -18.923 lei 13
2016 939.332 lei 47.740 lei 8
2015 611.142 lei 4.909 lei —
2014 226.216 lei -35.446 lei 3
2013 53.167 lei -55.732 lei 2
2012 0 lei -14.581 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 152 de zile+32 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 49 de zile+11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,54%+1,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 63,59%−0,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,57× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,75×−0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,7%+4,4 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,9%+1,66 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 36,41%+0,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 105.010 lei−7.187 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,53×−0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,62×−1,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 139 de zile+44 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,21%+1,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 883 din 7.365 de firme active cu bilanț depus (CAEN 1071)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 14.506 firme active din sector
SectorCAEN 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COFETARIA LA ROSA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COFETARIA LA ROSA SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

COFETARIA LA ROSA SRL, cu sediul în Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului, are codul unic de înregistrare (CUI) 30039614, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/602/2012. Firma a fost înființată la data de 5 aprilie 2012 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

La ultima verificare, COFETARIA LA ROSA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.310.214 lei și un rezultat net de 58.770 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COFETARIA LA ROSA SRL?

COFETARIA LA ROSA SRL (CUI 30039614) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COFETARIA LA ROSA SRL în sectorul său?

COFETARIA LA ROSA SRL ocupă locul 883 din 7.365 de firme active cu bilanț depus în CAEN 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COFETARIA LA ROSA SRL față de firmele din același domeniu?

COFETARIA LA ROSA SRL este mai veche decât 75% dintre cele 14.506 firme active cu CAEN 1071.

Este COFETARIA LA ROSA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COFETARIA LA ROSA SRL (CUI 30039614) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COFETARIA LA ROSA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COFETARIA LA ROSA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COFETARIA LA ROSA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COFETARIA LA ROSA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COFETARIA LA ROSA SRL plătitoare de TVA?

Da, COFETARIA LA ROSA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COFETARIA LA ROSA SRL?

În anul 2025, COFETARIA LA ROSA SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.310.214 lei și un număr mediu de 22 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COFETARIA LA ROSA SRL?

Firmoscop analizează COFETARIA LA ROSA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Iași →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1071 din Iași, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.