Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › PODGORIILE MINIŞ SRL

PODGORIILE MINIŞ SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sat Floreşti Com. Floreşti
CUI 30064944 · J12/3688/2017
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PODGORIILE MINIŞ SRL
CUI 30064944
Nr. Reg. Comerțului J12/3688/2017
Sediu social Str. Cetăţii nr. 334 D, sc. 1, ap. 2, parter, Sat Floreşti Com. Floreşti, jud. CLUJ
Telefon 0748107120

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

ŢERMURE ALEXANDRU · administratorŢERMURE DRAGOŞ ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 13.06.2017
CAEN8623 · Activități de asistență stomatologică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PODGORIILE MINIŞ SRL după CUI 30064944 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
121.480 lei
+71.0% vs 2024
Profit net 2025
204.010 lei
+536.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă167.9%
Față de sectorpeste 99% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 8.898 de firme din Activități de asistență stomatologică care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,0%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 66% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.990 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 122.145 lei20122013: 123.390 lei20132014: 56.921 lei20142015: 2.811 lei20152016: 27.811 lei20162017: 924 lei20172020: 46.700 lei20202021: 11.100 lei20212022: 74.361 lei20222023: 100.430 lei20232024: 71.175 lei20242025: 121.480 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 121.480 lei 204.010 lei 2
2024 71.175 lei -46.709 lei 2
2023 100.430 lei -36.742 lei 2
2022 74.361 lei -38.186 lei 2
2021 11.100 lei -63.016 lei 2
2020 46.700 lei 526 lei 1
2019 -11.290 lei 1
2018 0 lei
2017 924 lei 896 lei
2016 27.811 lei 26.977 lei
2015 2.811 lei -1.623 lei
2014 56.921 lei -15.656 lei
2013 123.390 lei 17.104 lei
2012 122.145 lei 10.956 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 83 zile−1.132 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 167,94%+233,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 33,23%−169,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,01×+2,52 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,61× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1.196,4% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 246,64%+286,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 20,61%+180,52 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 60.740 lei+25.152 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,47×+0,86 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 139,43%+164,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.602 din 10.990 firme active cu bilanț depus (CAEN 8623)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 13.780 firme active din sector
SectorCAEN 8623 · Activități de asistență stomatologică →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Pâncota, Oraş Pâncota → Sat Floreşti Com. Floreşti
  • 14 iulie 2026Redenumire: PODGORIILE MINIŞ SRL → CABINET MEDICINA DENTARA ORIS S.R.L.
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 13.06.2017
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/398/2012 → J12/3688/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 13.06.2017 → radiată
  • 13 iulie 2026Redenumire: CABINET MEDICINA DENTARA ORIS S.R.L. → PODGORIILE MINIŞ SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Arad
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Floreşti, Comuna Floreşti → Loc. Pâncota, Oraş Pâncota
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/3688/2017 → J2/398/2012
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Arad → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Pâncota, Oraş Pâncota → Sat Floreşti, Comuna Floreşti

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PODGORIILE MINIŞ SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PODGORIILE MINIŞ SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PODGORIILE MINIŞ SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PODGORIILE MINIŞ SRL, cu sediul în Sat Floreşti Com. Floreşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 30064944, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/3688/2017. Firma a fost înființată la data de 11 aprilie 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență stomatologică (CAEN 8623).

La ultima verificare, PODGORIILE MINIŞ SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 121.480 lei și un rezultat net de 204.010 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PODGORIILE MINIŞ SRL?

PODGORIILE MINIŞ SRL (CUI 30064944) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PODGORIILE MINIŞ SRL în sectorul său?

PODGORIILE MINIŞ SRL ocupă locul 7.602 din 10.990 firme active cu bilanț depus în CAEN 8623 (Activități de asistență stomatologică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PODGORIILE MINIŞ SRL față de firmele din același domeniu?

PODGORIILE MINIŞ SRL este mai veche decât 80% dintre cele 13.780 firme active cu CAEN 8623.

Este PODGORIILE MINIŞ SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PODGORIILE MINIŞ SRL (CUI 30064944) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PODGORIILE MINIŞ SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PODGORIILE MINIŞ SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PODGORIILE MINIŞ SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PODGORIILE MINIŞ SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PODGORIILE MINIŞ SRL plătitoare de TVA?

Nu, PODGORIILE MINIŞ SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PODGORIILE MINIŞ SRL?

În anul 2025, PODGORIILE MINIŞ SRL a raportat o cifră de afaceri de 121.480 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PODGORIILE MINIŞ SRL?

Firmoscop analizează PODGORIILE MINIŞ SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.