Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › VALI & CLAUDIA SRL

VALI & CLAUDIA SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 30134381 · J05/667/2012
Verifică înainte Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VALI & CLAUDIA SRL
CUI 30134381
Nr. Reg. Comerțului J05/667/2012
Sediu social Str. Aurel Lazăr nr. 6, ap. 5, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410043
Telefon 0748390540

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.04.2012
CAEN9313 · Activități ale centrelor de fitness
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VALI & CLAUDIA SRL după CUI 30134381 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
109.881 lei
+144.0% vs 2024
Profit net 2025
24.590 lei
+182.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă22.4%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 827 de firme din Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 23% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 932 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 55.515 lei56K lei20122013: 0 lei0 lei20132014: 0 lei0 lei20142023: 2.269 lei2.269 lei20232024: 44.958 lei45K lei20242025: 109.881 lei110K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 109.881 lei 24.590 lei 1
2024 44.958 lei -29.849 lei 1
2023 2.269 lei -14.809 lei 1
2022 0 lei
2021 0 lei
2020 0 lei
2019 0 lei
2018 -864 lei
2017 -2.246 lei
2016 -1.720 lei
2015 -2.374 lei
2014 0 lei -2.414 lei
2013 0 lei -4.718 lei
2012 55.515 lei 7.734 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 233 zile−285 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 22,38%+88,77 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 160,57%−340,12 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,62×+0,42 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 56,27%+290,51 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -60,57%+340,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 109.881 lei+64.923 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,51×−1,02 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 169,05×+99,88 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 30,51%+70,05 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.041 din 2.279 firme active cu bilanț depus (CAEN 9313)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 5.745 firme active din sector
SectorCAEN 9313 · Activități ale centrelor de fitness →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/667/2012 → J05/667/2012

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VALI & CLAUDIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VALI & CLAUDIA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VALI & CLAUDIA SRL, cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 30134381, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/667/2012. Firma a fost înființată la data de 2 mai 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități ale centrelor de fitness (CAEN 9313).

La ultima verificare, VALI & CLAUDIA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 109.881 lei și un rezultat net de 24.590 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VALI & CLAUDIA SRL?

VALI & CLAUDIA SRL (CUI 30134381) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 25 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă VALI & CLAUDIA SRL în sectorul său?

VALI & CLAUDIA SRL ocupă locul 1.041 din 2.279 firme active cu bilanț depus în CAEN 9313 (Activități ale centrelor de fitness), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VALI & CLAUDIA SRL față de firmele din același domeniu?

VALI & CLAUDIA SRL este mai veche decât 92% dintre cele 5.745 firme active cu CAEN 9313.

Este VALI & CLAUDIA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VALI & CLAUDIA SRL (CUI 30134381) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VALI & CLAUDIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VALI & CLAUDIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VALI & CLAUDIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VALI & CLAUDIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VALI & CLAUDIA SRL plătitoare de TVA?

Nu, VALI & CLAUDIA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VALI & CLAUDIA SRL?

În anul 2025, VALI & CLAUDIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 109.881 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VALI & CLAUDIA SRL?

Firmoscop analizează VALI & CLAUDIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.