Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › GESARA GIS S.R.L.

GESARA GIS S.R.L.

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Mun. Orăştie
CUI 30254191 · J20/480/2012
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GESARA GIS S.R.L.
CUI 30254191
Nr. Reg. Comerțului J20/480/2012
Sediu social Str. Pandurilor nr. 1, Mun. Orăştie, jud. HUNEDOARA, 335700
Telefon 0040254242770

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

MIRCEA MARIANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.05.2012
CAEN8219 · Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GESARA GIS S.R.L. după CUI 30254191 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
73.874 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
8.443 lei
+24.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.4%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 11.150 lei20142015: 16.000 lei20152016: 43.490 lei20162017: 34.150 lei20172018: 72.778 lei20182019: 116.386 lei20192020: 105.763 lei20202021: 113.945 lei20212022: 110.381 lei20222023: 62.864 lei20232024: 76.140 lei20242025: 73.874 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 73.874 lei 8.443 lei 1
2024 76.140 lei 6.778 lei 1
2023 62.864 lei -10.700 lei 1
2022 110.381 lei 23.342 lei 1
2021 113.945 lei -1.814 lei 2
2020 105.763 lei -774 lei 3
2019 116.386 lei 8.090 lei
2018 72.778 lei 19.584 lei
2017 34.150 lei -18.574 lei
2016 43.490 lei 8.584 lei
2015 16.000 lei -4.191 lei 2
2014 11.150 lei -8.753 lei 2
2013 7.255 lei -400 lei
2012 10.676 lei 3.255 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 27 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,43%+2,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 33,28%−33,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală +1,5 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,5×−1,51 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 76,46%−184,33 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 51,01%−35,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 66,72%+33,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 73.874 lei−2.266 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,46×−5,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 14,03%+3,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 411 din 850 firme active cu bilanț depus (CAEN 8219)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 2.302 firme active din sector
SectorCAEN 8219 · Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume13
Dintre care radiate (închise)5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GESARA GIS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GESARA GIS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GESARA GIS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GESARA GIS S.R.L., cu sediul în Mun. Orăştie, are codul unic de înregistrare (CUI) 30254191, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/480/2012. Firma a fost înființată la data de 29 mai 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN 8219).

La ultima verificare, GESARA GIS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 73.874 lei și un rezultat net de 8.443 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GESARA GIS S.R.L.?

GESARA GIS S.R.L. (CUI 30254191) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GESARA GIS S.R.L. în sectorul său?

GESARA GIS S.R.L. ocupă locul 411 din 850 firme active cu bilanț depus în CAEN 8219 (Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GESARA GIS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

GESARA GIS S.R.L. este mai veche decât 72% dintre cele 2.302 firme active cu CAEN 8219.

Este GESARA GIS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare GESARA GIS S.R.L. (CUI 30254191) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GESARA GIS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GESARA GIS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GESARA GIS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GESARA GIS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GESARA GIS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, GESARA GIS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GESARA GIS S.R.L.?

În anul 2025, GESARA GIS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 73.874 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GESARA GIS S.R.L.?

Firmoscop analizează GESARA GIS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.