Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › TENDENZALEN S.R.L.

TENDENZALEN S.R.L.

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sat Marginea Com. Marginea
CUI 30256869 · J33/410/2012
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TENDENZALEN S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO30256869
Nr. Reg. Comerțului J33/410/2012
Sediu Sat Marginea Com. Marginea, Suceava

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ȘUHANI ILIE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.05.2012
CAEN4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TENDENZALEN S.R.L. după CUI 30256869 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.239.312 lei
+26.0% vs 2024
Profit net 2025
510.820 lei
+1296.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.0%
Față de sectorpeste 73% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 928 de firme din Comerț cu amănuntul al textilelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,5%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.603.203 lei20142015: 2.334.339 lei20152016: 5.198.407 lei20162017: 5.403.047 lei20172018: 4.276.276 lei20182019: 3.452.892 lei20192020: 3.158.234 lei20202021: 3.787.423 lei20212022: 4.371.963 lei20222023: 3.779.579 lei20232024: 3.361.929 lei20242025: 4.239.312 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.239.312 lei 510.820 lei
2024 3.361.929 lei 36.582 lei
2023 3.779.579 lei 89.366 lei
2022 4.371.963 lei 678.972 lei
2021 3.787.423 lei 484.142 lei
2020 3.158.234 lei 204.405 lei
2019 3.452.892 lei 205.499 lei
2018 4.276.276 lei 592.465 lei
2017 5.403.047 lei 1.457.955 lei 24
2016 5.198.407 lei 1.744.121 lei
2015 2.334.339 lei 502.825 lei
2014 1.603.203 lei 262.826 lei 10
2013 569.931 lei 96.111 lei
2012 34.330 lei -17.517 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 56 zile−3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 55 zile+31 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,05%+10,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 9,96%+0,92 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 10,04×−1,02 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,11× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 8,73%+8,06 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,86%+7,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 90,04%−0,92 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,65×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,67×+0,17 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 218 zile−26 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,47%+15,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 34 din 1.607 firme active cu bilanț depus (CAEN 4751)
Vechime relativămai veche decât 49% dintre cele 2.730 firme active din sector
SectorCAEN 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TENDENZALEN S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TENDENZALEN S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TENDENZALEN S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TENDENZALEN S.R.L., cu sediul în Sat Marginea Com. Marginea, are codul unic de înregistrare (CUI) 30256869, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/410/2012. Firma a fost înființată la data de 29 mai 2012 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate (CAEN 4751).

La ultima verificare, TENDENZALEN S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.239.312 lei și un rezultat net de 510.820 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TENDENZALEN S.R.L.?

TENDENZALEN S.R.L. (CUI 30256869) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TENDENZALEN S.R.L. în sectorul său?

TENDENZALEN S.R.L. ocupă locul 34 din 1.607 firme active cu bilanț depus în CAEN 4751 (Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TENDENZALEN S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TENDENZALEN S.R.L. este mai veche decât 49% dintre cele 2.730 firme active cu CAEN 4751.

Este TENDENZALEN S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare TENDENZALEN S.R.L. (CUI 30256869) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TENDENZALEN S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TENDENZALEN S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TENDENZALEN S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TENDENZALEN S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TENDENZALEN S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TENDENZALEN S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TENDENZALEN S.R.L.?

În anul 2025, TENDENZALEN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.239.312 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TENDENZALEN S.R.L.?

Firmoscop analizează TENDENZALEN S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.