Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › RAMADRA C.P. SRL

RAMADRA C.P. SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 30314854 · J2012000904080
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RAMADRA C.P. SRL
Cod fiscal (CIF) RO30314854
Nr. Reg. Comerțului J2012000904080
Sediu social Str. Ioan Popasu nr. 2, bl. 3, et. 9, ap. 54, CAMERA 1, Mun. Braşov, 500170
Telefon 0728826292

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POPELEA ROXANA-ANDREEA-MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.06.2012
CAEN7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RAMADRA C.P. SRL după CUI 30314854 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.241.940 lei
+203.0% vs 2024
Profit net 2025
589.683 lei
+3798.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă26.3%
Față de sectorpeste 62% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.400 de firme din Intermedieri în comerțul cu produse diverse care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,9%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 89% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.295 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 72.404 lei20142015: 63.871 lei20152016: 225.943 lei20162017: 364.392 lei20172018: 241.227 lei20182019: 469.718 lei20192020: 364.747 lei20202021: 150.511 lei20212022: 946.546 lei20222023: 228.611 lei20232024: 740.296 lei20242025: 2.241.940 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.241.940 lei 589.683 lei 4
2024 740.296 lei 15.126 lei 4
2023 228.611 lei -75.888 lei 2
2022 946.546 lei 781.581 lei 1
2021 150.511 lei 77.592 lei 1
2020 364.747 lei 65.219 lei 1
2019 469.718 lei 98.468 lei 1
2018 241.227 lei 162.484 lei 1
2017 364.392 lei 195.496 lei 1
2016 225.943 lei 111.039 lei 1
2015 63.871 lei -363 lei 1
2014 72.404 lei 13.717 lei 1
2013 77.709 lei 7.404 lei 1
2012 33.573 lei 3.672 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 87 zile−135 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 82 zile+14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,3%+24,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 39,94%−3,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,5×+0,2 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,1× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 231,37% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 44,08%+42,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 19,05%+23,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 560.485 lei+375.411 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,68×+0,97 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,97×+6,54 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 26 zile−23 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 42,96%+40,69 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 756 din 11.134 firme active cu bilanț depus (CAEN 7020)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 21.427 firme active din sector
SectorCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RAMADRA C.P. SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RAMADRA C.P. SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RAMADRA C.P. SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RAMADRA C.P. SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 30314854, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000904080. Firma a fost înființată la data de 14 iunie 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).

La ultima verificare, RAMADRA C.P. SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.241.940 lei și un rezultat net de 589.683 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RAMADRA C.P. SRL?

RAMADRA C.P. SRL (CUI 30314854) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RAMADRA C.P. SRL în sectorul său?

RAMADRA C.P. SRL ocupă locul 756 din 11.134 firme active cu bilanț depus în CAEN 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RAMADRA C.P. SRL față de firmele din același domeniu?

RAMADRA C.P. SRL este mai veche decât 80% dintre cele 21.427 firme active cu CAEN 7020.

Este RAMADRA C.P. SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RAMADRA C.P. SRL (CUI 30314854) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RAMADRA C.P. SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RAMADRA C.P. SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RAMADRA C.P. SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RAMADRA C.P. SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RAMADRA C.P. SRL plătitoare de TVA?

Da, RAMADRA C.P. SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RAMADRA C.P. SRL?

În anul 2025, RAMADRA C.P. SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.241.940 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RAMADRA C.P. SRL?

Firmoscop analizează RAMADRA C.P. SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.