Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › CROITORU & VINI SNC

CROITORU & VINI SNC

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Slatina
CUI 3032112 · J1992001169282
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CROITORU & VINI SNC
Cod fiscal (CIF) RO3032112
Nr. Reg. Comerțului J1992001169282
Sediu social Str. Mînăstirii nr. 89, Mun. Slatina, jud. OLT, 230076
Telefon 0249412141

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.02.1993
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CROITORU & VINI SNC după CUI 3032112 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
613.960 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
13.536 lei
-39.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.2%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 159.488 lei20142015: 176.067 lei20152016: 175.274 lei20162017: 330.117 lei20172018: 321.760 lei20182019: 356.416 lei20192020: 417.386 lei20202021: 414.228 lei20212022: 476.289 lei20222023: 527.880 lei20232024: 635.796 lei20242025: 613.960 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 613.960 lei 13.536 lei 1
2024 635.796 lei 22.200 lei 1
2023 527.880 lei -1.290 lei 1
2022 476.289 lei 33.336 lei 1
2021 414.228 lei -3.070 lei 1
2020 417.386 lei -1.891 lei 1
2019 356.416 lei -8.211 lei 1
2018 321.760 lei -7.542 lei 1
2017 330.117 lei -9.797 lei 1
2016 175.274 lei -9.088 lei 1
2015 176.067 lei -4.406 lei 1
2014 159.488 lei -9.882 lei 1
2013 128.437 lei -10.938 lei 1
2012 119.786 lei -7.929 lei 1
2010 63.165 lei -10.278 lei 1
2009 58.014 lei -4.507 lei
2008 71.929 lei 5.416 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 111 zile+11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 25 zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,2%−1,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 72,97%−2,78 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,37×+0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,66×−0,39 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 19,23%−19,83 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,27%−4,42 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,4%+2,59 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 613.960 lei−21.836 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,39×−0,39 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,33×−0,92 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 110 zile+24 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,64%−2,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12.044 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 91.199 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 24 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J28/1169/1992 → J1992001169282

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CROITORU & VINI SNC

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CROITORU & VINI SNC? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CROITORU & VINI SNC

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CROITORU & VINI SNC, cu sediul în Mun. Slatina, are codul unic de înregistrare (CUI) 3032112, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992001169282. Firma a fost înființată la data de 4 februarie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, CROITORU & VINI SNC figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 613.960 lei și un rezultat net de 13.536 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CROITORU & VINI SNC?

CROITORU & VINI SNC (CUI 3032112) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CROITORU & VINI SNC în sectorul său?

CROITORU & VINI SNC ocupă locul 12.044 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CROITORU & VINI SNC față de firmele din același domeniu?

CROITORU & VINI SNC este mai veche decât 96% dintre cele 91.199 firme active cu CAEN 4711.

Este CROITORU & VINI SNC o firmă activă?

Da, la ultima verificare CROITORU & VINI SNC (CUI 3032112) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CROITORU & VINI SNC în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CROITORU & VINI SNC nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CROITORU & VINI SNC?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CROITORU & VINI SNC, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CROITORU & VINI SNC plătitoare de TVA?

Da, CROITORU & VINI SNC este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CROITORU & VINI SNC?

În anul 2025, CROITORU & VINI SNC a raportat o cifră de afaceri de 613.960 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CROITORU & VINI SNC?

Firmoscop analizează CROITORU & VINI SNC pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Olt →

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.