Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › STICAL CO-ATC SRL

STICAL CO-ATC SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Mun. Sighetu Marmaţiei
CUI 30339212 · J24/535/2012
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STICAL CO-ATC SRL
Cod fiscal (CIF) RO30339212
Nr. Reg. Comerțului J24/535/2012
Sediu social Str. Lazăr Gheorghe nr. 11, Mun. Sighetu Marmaţiei, jud. MARAMUREŞ, 435500

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

COMAN ADRIAN MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.06.2012
CAEN2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STICAL CO-ATC SRL după CUI 30339212 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 36/100
Cifră de afaceri 2025
89.459 lei
-31.0% vs 2024
Profit net 2025
-9.612 lei
+24.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-10.7%
Față de sectorpeste 13% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 481 de firme din Fabricarea de uși și ferestre din metal care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,8%.

Datorii / capital16.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 291.923 lei20142015: 300.580 lei20152016: 641.610 lei20162017: 2.808.484 lei20172018: 1.064.814 lei20182019: 1.516.484 lei20192020: 2.058.553 lei20202021: 973.792 lei20212022: 778.327 lei20222023: 788.484 lei20232024: 130.277 lei20242025: 89.459 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 89.459 lei -9.612 lei
2024 130.277 lei -12.755 lei 1
2023 788.484 lei 12.305 lei 1
2022 778.327 lei 2.002 lei 1
2021 973.792 lei 12.083 lei 1
2020 2.058.553 lei 31.308 lei 1
2019 1.516.484 lei 24.483 lei 1
2018 1.064.814 lei 9.716 lei 1
2017 2.808.484 lei 557.406 lei 1
2016 641.610 lei 1.649 lei 1
2015 300.580 lei 4.435 lei 1
2014 291.923 lei 6.617 lei 1
2013 283.437 lei 21.374 lei 1
2012 81.647 lei 21.470 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 545 zile+146 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 477 zile+130 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -10,74%−0,95 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 71,92%+5,77 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,39×−0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 16,34×+11,41 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -117,51%−73,38 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -5,17%+0,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 4,4%−9,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,48×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,71×+2,33 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 78 zile−76 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -13,31%−5,45 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 548 din 781 firme active cu bilanț depus (CAEN 2512)
Vechime relativămai veche decât 43% dintre cele 1.253 firme active din sector
SectorCAEN 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STICAL CO-ATC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STICAL CO-ATC SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STICAL CO-ATC SRL, cu sediul în Mun. Sighetu Marmaţiei, are codul unic de înregistrare (CUI) 30339212, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/535/2012. Firma a fost înființată la data de 20 iunie 2012 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN 2512).

La ultima verificare, STICAL CO-ATC SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 89.459 lei și un rezultat net de -9.612 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STICAL CO-ATC SRL?

STICAL CO-ATC SRL (CUI 30339212) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă STICAL CO-ATC SRL în sectorul său?

STICAL CO-ATC SRL ocupă locul 548 din 781 firme active cu bilanț depus în CAEN 2512 (Fabricarea de uși și ferestre din metal), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STICAL CO-ATC SRL față de firmele din același domeniu?

STICAL CO-ATC SRL este mai veche decât 43% dintre cele 1.253 firme active cu CAEN 2512.

Este STICAL CO-ATC SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STICAL CO-ATC SRL (CUI 30339212) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STICAL CO-ATC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STICAL CO-ATC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STICAL CO-ATC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STICAL CO-ATC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STICAL CO-ATC SRL plătitoare de TVA?

Da, STICAL CO-ATC SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STICAL CO-ATC SRL?

În anul 2025, STICAL CO-ATC SRL a raportat o cifră de afaceri de 89.459 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STICAL CO-ATC SRL?

Firmoscop analizează STICAL CO-ATC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.