Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › EUROTESA GRUP SRL

EUROTESA GRUP SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sat Aroneanu Com. Aroneanu
CUI 30354557 · J22/1050/2012
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EUROTESA GRUP SRL
Cod fiscal (CIF) RO30354557
Nr. Reg. Comerțului J22/1050/2012
Sediu Sat Aroneanu Com. Aroneanu, Iaşi

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

TUDORACHE-SZEL ANDREI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.06.2012
CAEN4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EUROTESA GRUP SRL după CUI 30354557 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.226.256 lei
+60.0% vs 2024
Profit net 2025
115.496 lei
+5801.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.4%
Față de sectorpeste 47% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 7.279 de firme din Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,8%.

Mărime față de sector12 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.609 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 27.254 lei20142015: 68.174 lei20152016: 38.991 lei20162017: 55.710 lei20172018: 25.548 lei20182019: 39.300 lei20192020: 38.064 lei20202021: 20.982 lei20212022: 42.855 lei20222023: 535.771 lei20232024: 767.161 lei20242025: 1.226.256 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.226.256 lei 115.496 lei 12
2024 767.161 lei 1.957 lei 8
2023 535.771 lei 49.227 lei 7
2022 42.855 lei -8.883 lei 1
2021 20.982 lei -18.328 lei 1
2020 38.064 lei -6.142 lei 1
2019 39.300 lei 11.472 lei 1
2018 25.548 lei -4.101 lei 1
2017 55.710 lei 23.262 lei 1
2016 38.991 lei 22.387 lei 1
2015 68.174 lei 1.531 lei 1
2014 27.254 lei -10.979 lei 1
2013 29.832 lei -67.380 lei 2
2012 20.472 lei -32.982 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 37 zile−40 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 35 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,42%+9,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,13%−69,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,61×+0,85 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,64× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 150,51% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 56,99%+55,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,87%+69,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 102.188 lei+6.293 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,05×−0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile−12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,58%+10,77 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.739 din 11.196 firme active cu bilanț depus (CAEN 4322)
Vechime relativămai veche decât 68% dintre cele 18.057 firme active din sector
SectorCAEN 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EUROTESA GRUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EUROTESA GRUP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EUROTESA GRUP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EUROTESA GRUP SRL, cu sediul în Sat Aroneanu Com. Aroneanu, are codul unic de înregistrare (CUI) 30354557, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/1050/2012. Firma a fost înființată la data de 26 iunie 2012 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

La ultima verificare, EUROTESA GRUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.226.256 lei și un rezultat net de 115.496 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EUROTESA GRUP SRL?

EUROTESA GRUP SRL (CUI 30354557) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EUROTESA GRUP SRL în sectorul său?

EUROTESA GRUP SRL ocupă locul 1.739 din 11.196 firme active cu bilanț depus în CAEN 4322 (Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EUROTESA GRUP SRL față de firmele din același domeniu?

EUROTESA GRUP SRL este mai veche decât 68% dintre cele 18.057 firme active cu CAEN 4322.

Este EUROTESA GRUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EUROTESA GRUP SRL (CUI 30354557) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EUROTESA GRUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EUROTESA GRUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EUROTESA GRUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EUROTESA GRUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EUROTESA GRUP SRL plătitoare de TVA?

Da, EUROTESA GRUP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EUROTESA GRUP SRL?

În anul 2025, EUROTESA GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.226.256 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EUROTESA GRUP SRL?

Firmoscop analizează EUROTESA GRUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.