Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › BEKMASIG SOLUTION SRL

BEKMASIG SOLUTION SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Mun. Târgu Jiu
CUI 30367271 · J2012000376184
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BEKMASIG SOLUTION SRL
CUI 30367271
Nr. Reg. Comerțului J2012000376184
Sediu social Aleea Teilor nr. 5, bl. 5, sc. 2, et. 2, ap. 10, Mun. Târgu Jiu, jud. GORJ
Telefon 0761456175

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BECHERU ERMINA · administratorBECHERU CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.06.2012
CAEN6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BEKMASIG SOLUTION SRL după CUI 30367271 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
418.288 lei
+45.0% vs 2024
Profit net 2025
160.140 lei
+493.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă38.3%
Față de sectorpeste 54% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 3.176 de firme din Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 34,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 85% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.405 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 105.177 lei20142015: 102.081 lei20152016: 132.318 lei20162017: 107.879 lei20172018: 115.793 lei20182019: 139.713 lei20192020: 164.591 lei20202021: 234.892 lei20212022: 311.144 lei20222023: 265.874 lei20232024: 288.236 lei20242025: 418.288 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 418.288 lei 160.140 lei 2
2024 288.236 lei 27.002 lei 2
2023 265.874 lei 12.353 lei 2
2022 311.144 lei 188.363 lei 2
2021 234.892 lei 129.646 lei 2
2020 164.591 lei 81.870 lei 2
2019 139.713 lei 55.469 lei 2
2018 115.793 lei 39.020 lei 2
2017 107.879 lei 63.759 lei 2
2016 132.318 lei 94.460 lei 1
2015 102.081 lei 62.933 lei 1
2014 105.177 lei 55.799 lei 1
2013 107.520 lei 38.228 lei 2
2012 44.281 lei 15.594 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 85 zile+65 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 170 zile+134 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 38,28%+28,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 33,36%+12,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală −1,83 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,5×+0,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 82,38%+38,31 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 54,9%+19,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 66,64%−12,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 209.144 lei+65.026 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,43×−2,3 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 82,22%+69,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 501 din 5.704 firme active cu bilanț depus (CAEN 6622)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 11.530 firme active din sector
SectorCAEN 6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BEKMASIG SOLUTION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BEKMASIG SOLUTION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BEKMASIG SOLUTION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BEKMASIG SOLUTION SRL, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 30367271, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000376184. Firma a fost înființată la data de 28 iunie 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (CAEN 6622).

La ultima verificare, BEKMASIG SOLUTION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 418.288 lei și un rezultat net de 160.140 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BEKMASIG SOLUTION SRL?

BEKMASIG SOLUTION SRL (CUI 30367271) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BEKMASIG SOLUTION SRL în sectorul său?

BEKMASIG SOLUTION SRL ocupă locul 501 din 5.704 firme active cu bilanț depus în CAEN 6622 (Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BEKMASIG SOLUTION SRL față de firmele din același domeniu?

BEKMASIG SOLUTION SRL este mai veche decât 75% dintre cele 11.530 firme active cu CAEN 6622.

Este BEKMASIG SOLUTION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BEKMASIG SOLUTION SRL (CUI 30367271) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BEKMASIG SOLUTION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BEKMASIG SOLUTION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BEKMASIG SOLUTION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BEKMASIG SOLUTION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BEKMASIG SOLUTION SRL plătitoare de TVA?

Nu, BEKMASIG SOLUTION SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BEKMASIG SOLUTION SRL?

În anul 2025, BEKMASIG SOLUTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 418.288 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BEKMASIG SOLUTION SRL?

Firmoscop analizează BEKMASIG SOLUTION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.