Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › PROTONGSM SRL

PROTONGSM SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 30474251 · J09/454/2012
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PROTONGSM SRL
Cod fiscal (CIF) RO30474251
Nr. Reg. Comerțului J09/454/2012
Sediu social Str. Griviţei nr. 151, MANSARDA, C1, BIROUL NR.1, Mun. Brăila, 810197
Telefon 90742149459

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.07.2012
CAEN4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PROTONGSM SRL după CUI 30474251 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
6.335.103 lei
-16.0% vs 2024
Profit net 2025
50.400 lei
-71.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.8%
Față de sectorpeste 19% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.203 de firme din Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,8%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.125 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 5.241.145 lei20142015: 6.608.080 lei20152016: 7.515.043 lei20162017: 7.619.673 lei20172018: 7.196.556 lei20182019: 8.192.200 lei20192020: 11.431.647 lei20202021: 11.058.925 lei20212022: 10.048.525 lei20222023: 7.765.165 lei20232024: 7.551.872 lei20242025: 6.335.103 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.335.103 lei 50.400 lei 4
2024 7.551.872 lei 174.167 lei 4
2023 7.765.165 lei 227.486 lei 5
2022 10.048.525 lei 301.296 lei 4
2021 11.058.925 lei 210.060 lei 5
2020 11.431.647 lei 268.544 lei 5
2019 8.192.200 lei 190.953 lei 4
2018 7.196.556 lei 27.412 lei 3
2017 7.619.673 lei 55.178 lei 5
2016 7.515.043 lei 40.550 lei 6
2015 6.608.080 lei 51.850 lei 5
2014 5.241.145 lei 74.022 lei 4
2013 3.208.349 lei 33.196 lei 4
2012 3.306 lei 223 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 70 zile−9 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 58 zile−9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,8%−1,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 61,18%−7,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,63×+0,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,58×−0,61 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,5%−16,83 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,52%−4,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 38,82%+7,44 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.583.776 lei−304.192 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,17× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,94×−1,48 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 46 zile+7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,95%−1,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 90 din 1.938 firme active cu bilanț depus (CAEN 4618)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 4.348 firme active din sector
SectorCAEN 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/454/2012 → J09/454/2012
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J09/454/2012 → J9/454/2012
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/454/2012 → J09/454/2012

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PROTONGSM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PROTONGSM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PROTONGSM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PROTONGSM SRL, cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 30474251, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/454/2012. Firma a fost înființată la data de 26 iulie 2012 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN 4618).

La ultima verificare, PROTONGSM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.335.103 lei și un rezultat net de 50.400 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PROTONGSM SRL?

PROTONGSM SRL (CUI 30474251) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PROTONGSM SRL în sectorul său?

PROTONGSM SRL ocupă locul 90 din 1.938 firme active cu bilanț depus în CAEN 4618 (Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PROTONGSM SRL față de firmele din același domeniu?

PROTONGSM SRL este mai veche decât 62% dintre cele 4.348 firme active cu CAEN 4618.

Este PROTONGSM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PROTONGSM SRL (CUI 30474251) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PROTONGSM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PROTONGSM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PROTONGSM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PROTONGSM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PROTONGSM SRL plătitoare de TVA?

Da, PROTONGSM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PROTONGSM SRL?

În anul 2025, PROTONGSM SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.335.103 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PROTONGSM SRL?

Firmoscop analizează PROTONGSM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.