Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › LOGISTIC FOR EVENTS SRL

LOGISTIC FOR EVENTS SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 30514283 · J40/8988/2012
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LOGISTIC FOR EVENTS SRL
Cod fiscal (CIF) RO30514283
Nr. Reg. Comerțului J40/8988/2012
Sediu social Str. Barajul Argeş nr. 41A, sc. B, et. 5, ap. B21, CAMERA 3, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 14121

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ȘUCU-MATEI IOANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.08.2012
CAEN8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LOGISTIC FOR EVENTS SRL după CUI 30514283 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.502.765 lei
+112.0% vs 2024
Profit net 2025
91.822 lei
-63.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.7%
Față de sectorpeste 55% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 40% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 320 lei320 lei20122013: 72.192 lei72K lei20132014: 27.743 lei28K lei20142015: 22.640 lei23K lei20152016: 16.750 lei17K lei20162018: 105.020 lei105K lei20182022: 46.347 lei46K lei20222023: 0 lei0 lei20232024: 1.179.614 lei1,2 mil. lei20242025: 2.502.765 lei2,5 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.502.765 lei 91.822 lei 2
2024 1.179.614 lei 253.667 lei 1
2023 0 lei 0 lei 1
2022 46.347 lei 44.957 lei 0
2018 105.020 lei 28.606 lei 0
2017 -1.408 lei 0
2016 16.750 lei 7.667 lei
2015 22.640 lei 2.354 lei 1
2014 27.743 lei -41.668 lei
2013 72.192 lei 13.362 lei 2
2012 320 lei -4.830 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 12 zile−12 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile−37 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,67%−17,83 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 13,79%−1,95 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,25×+0,9 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,16× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 18,01%−44,01 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,52%−36,74 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 86,21%+1,95 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.251.383 lei+71.769 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,23×+1,8 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,83×−20,63 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 47 zile+34 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,81%−26,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 118 din 2.283 firme active cu bilanț depus (CAEN 8230)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 4.373 firme active din sector
SectorCAEN 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LOGISTIC FOR EVENTS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LOGISTIC FOR EVENTS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LOGISTIC FOR EVENTS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LOGISTIC FOR EVENTS SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 30514283, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/8988/2012. Firma a fost înființată la data de 6 august 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN 8230).

La ultima verificare, LOGISTIC FOR EVENTS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.502.765 lei și un rezultat net de 91.822 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LOGISTIC FOR EVENTS SRL?

LOGISTIC FOR EVENTS SRL (CUI 30514283) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LOGISTIC FOR EVENTS SRL în sectorul său?

LOGISTIC FOR EVENTS SRL ocupă locul 118 din 2.283 firme active cu bilanț depus în CAEN 8230 (Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LOGISTIC FOR EVENTS SRL față de firmele din același domeniu?

LOGISTIC FOR EVENTS SRL este mai veche decât 84% dintre cele 4.373 firme active cu CAEN 8230.

Este LOGISTIC FOR EVENTS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LOGISTIC FOR EVENTS SRL (CUI 30514283) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LOGISTIC FOR EVENTS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LOGISTIC FOR EVENTS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LOGISTIC FOR EVENTS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LOGISTIC FOR EVENTS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LOGISTIC FOR EVENTS SRL plătitoare de TVA?

Da, LOGISTIC FOR EVENTS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LOGISTIC FOR EVENTS SRL?

În anul 2025, LOGISTIC FOR EVENTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.502.765 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LOGISTIC FOR EVENTS SRL?

Firmoscop analizează LOGISTIC FOR EVENTS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.