Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › VS TRAILERS SRL

VS TRAILERS SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sat Mârşa Orş. Avrig
CUI 30522464 · J32/706/2012
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VS TRAILERS SRL
Cod fiscal (CIF) RO30522464
Nr. Reg. Comerțului J32/706/2012
Sediu social Str. Uzinei nr. 1, Sat Mârşa Orş. Avrig, jud. SIBIU, 555250
Telefon 0722352518

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

OPREAN MARIUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.08.2012
CAEN2920 · Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VS TRAILERS SRL după CUI 30522464 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 79/100
Cifră de afaceri 2025
16.062.366 lei
+10.0% vs 2024
Profit net 2025
255.564 lei
+889.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.6%
Datorii / capital13.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.773.658 lei20142015: 3.611.598 lei20152016: 5.844.235 lei20162017: 5.278.981 lei20172018: 6.345.931 lei20182019: 6.856.520 lei20192020: 7.262.873 lei20202021: 13.800.411 lei20212022: 18.381.634 lei20222023: 12.990.695 lei20232024: 14.613.023 lei20242025: 16.062.366 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 16.062.366 lei 255.564 lei 4
2024 14.613.023 lei 25.827 lei 6
2023 12.990.695 lei 1.119.151 lei 5
2022 18.381.634 lei 1.081.990 lei 7
2021 13.800.411 lei 939.793 lei 8
2020 7.262.873 lei 88.600 lei 8
2019 6.856.520 lei 63.816 lei 7
2018 6.345.931 lei 449.018 lei
2017 5.278.981 lei 215.698 lei 5
2016 5.844.235 lei 164.824 lei 4
2015 3.611.598 lei 166.472 lei 4
2014 1.773.658 lei 197.063 lei 2
2013 236.634 lei 78.333 lei 1
2012 21.966 lei 3.037 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 141 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 50 zile+21 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,59%+1,41 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,72%+17,18 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,99×−0,21 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 13,58×+7,62 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 55,75%+52,95 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,14%+3,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 7,42%−6,59 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 4.015.592 lei+1.580.088 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,6×+0,38 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 38,17×+27,96 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile−26 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,32%+4,11 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 20 din 142 firme active cu bilanț depus (CAEN 2920)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 212 firme active din sector
SectorCAEN 2920 · Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VS TRAILERS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VS TRAILERS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VS TRAILERS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VS TRAILERS SRL, cu sediul în Sat Mârşa Orş. Avrig, are codul unic de înregistrare (CUI) 30522464, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/706/2012. Firma a fost înființată la data de 7 august 2012 și are ca obiect principal de activitate Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci (CAEN 2920).

La ultima verificare, VS TRAILERS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 16.062.366 lei și un rezultat net de 255.564 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VS TRAILERS SRL?

VS TRAILERS SRL (CUI 30522464) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VS TRAILERS SRL în sectorul său?

VS TRAILERS SRL ocupă locul 20 din 142 firme active cu bilanț depus în CAEN 2920 (Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VS TRAILERS SRL față de firmele din același domeniu?

VS TRAILERS SRL este mai veche decât 63% dintre cele 212 firme active cu CAEN 2920.

Este VS TRAILERS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VS TRAILERS SRL (CUI 30522464) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VS TRAILERS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VS TRAILERS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VS TRAILERS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VS TRAILERS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VS TRAILERS SRL plătitoare de TVA?

Da, VS TRAILERS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VS TRAILERS SRL?

În anul 2025, VS TRAILERS SRL a raportat o cifră de afaceri de 16.062.366 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VS TRAILERS SRL?

Firmoscop analizează VS TRAILERS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.