Sari la conținut
FirmoscopFirmeTulcea › SERVAGROMEC SA

SERVAGROMEC SA

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Tulcea
CUI 3054749 · J36/269/1991
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SERVAGROMEC SA
Cod fiscal (CIF) RO3054749
Nr. Reg. Comerțului J36/269/1991
Sediu social Str. Aureliana nr. 25, et. PARTER, camera 6, Mun. Tulcea
Telefon 0744132612

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.02.1993
CAEN6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SERVAGROMEC SA după CUI 3054749 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
4.202.802 lei
+105.0% vs 2024
Profit net 2025
2.223.746 lei
+132.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă52.9%
Față de sectorpeste 77% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.733 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 156.441 lei20142015: 32.239 lei20152016: 37.346 lei20162017: 63.536 lei20172018: 54.484 lei20182019: 1.800.398 lei20192020: 1.685.898 lei20202021: 567.132 lei20212022: 3.050.095 lei20222023: 2.286.046 lei20232024: 2.050.815 lei20242025: 4.202.802 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.202.802 lei 2.223.746 lei 3
2024 2.050.815 lei 955.158 lei 2
2023 2.286.046 lei 1.628.242 lei 3
2022 3.050.095 lei 2.651.031 lei 4
2021 567.132 lei 48.893 lei 2
2020 1.685.898 lei 1.228.198 lei 8
2019 1.800.398 lei 1.462.225 lei 3
2018 54.484 lei 6.291 lei 1
2017 63.536 lei -20.458 lei 1
2016 37.346 lei -50.685 lei 1
2015 32.239 lei -53.497 lei 2
2014 156.441 lei -4.808 lei 2
2013 1.598.616 lei 7.194 lei 1
2012 1.488.422 lei 6.838 lei 6
2011 3.103.214 lei 218.800 lei 6
2010 1.791.051 lei 82.838 lei 6
2009 1.615.674 lei 53.162 lei 5
2008 947.780 lei 15.641 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.533 zile+2.306 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 441 zile−371 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 52,91%+6,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 70,33%+59,09 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,42×−7,47 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,37×+2,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 18,07%+8,59 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,36%−3,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 29,67%−59,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.400.934 lei+375.526 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,1×−0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,36×−2,07 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 84 zile+27 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 111,87%+33,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 803 din 15.908 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 21.796 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: mandat cenzori expirat → INREGISTRAT din data 05.02.1993
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1991000269360 → J36/269/1991
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 05.02.1993 → mandat cenzori expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J36/269/1991 → J1991000269360

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SERVAGROMEC SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SERVAGROMEC SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SERVAGROMEC SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SERVAGROMEC SA, cu sediul în Mun. Tulcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 3054749, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J36/269/1991. Firma a fost înființată la data de 5 februarie 1993 și are ca obiect principal de activitate închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, SERVAGROMEC SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.202.802 lei și un rezultat net de 2.223.746 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SERVAGROMEC SA?

SERVAGROMEC SA (CUI 3054749) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SERVAGROMEC SA în sectorul său?

SERVAGROMEC SA ocupă locul 803 din 15.908 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SERVAGROMEC SA față de firmele din același domeniu?

SERVAGROMEC SA este mai veche decât 90% dintre cele 21.796 firme active cu CAEN 6820.

Este SERVAGROMEC SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare SERVAGROMEC SA (CUI 3054749) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SERVAGROMEC SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SERVAGROMEC SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SERVAGROMEC SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SERVAGROMEC SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SERVAGROMEC SA plătitoare de TVA?

Da, SERVAGROMEC SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SERVAGROMEC SA?

În anul 2025, SERVAGROMEC SA a raportat o cifră de afaceri de 4.202.802 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SERVAGROMEC SA?

Firmoscop analizează SERVAGROMEC SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Tulcea →

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.