Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › ROFIERVI PREST SERV SRL

ROFIERVI PREST SERV SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Orş. Urlaţi
CUI 30596801 · J29/1303/2012
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROFIERVI PREST SERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO30596801
Nr. Reg. Comerțului J29/1303/2012
Sediu social Str. Valea Seman nr. 33A, Orş. Urlaţi, jud. PRAHOVA, 106300
Telefon 0735789688

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ȘENDROIU VALENTINA GEORGIANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.08.2012
CAEN2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROFIERVI PREST SERV SRL după CUI 30596801 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2024
2.671.676 lei
+515.0% vs 2023
Profit net 2024
674.841 lei
+233.2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă25.3%
Față de sectorpeste 78% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 3.171 de firme din Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 6,1%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 60% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.504 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 131.384 lei20132014: 87.840 lei20142015: 749.222 lei20152016: 1.126.176 lei20162017: 1.125.000 lei20172018: 844.476 lei20182019: 2.227.380 lei20192020: 2.272.101 lei20202021: 652.059 lei20212022: 1.003.933 lei20222023: 434.067 lei20232024: 2.671.676 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 2.671.676 lei 674.841 lei 3
2023 434.067 lei -506.699 lei 5
2022 1.003.933 lei 15.605 lei 6
2021 652.059 lei -512.899 lei 6
2020 2.272.101 lei 330.627 lei 11
2019 2.227.380 lei 497.719 lei 10
2018 844.476 lei -113.296 lei 10
2017 1.125.000 lei 103.633 lei 17
2016 1.126.176 lei 178.489 lei 23
2015 749.222 lei 182.250 lei 19
2014 87.840 lei 914 lei 2
2013 131.384 lei 815 lei
2012 0 lei 0 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2012–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 177 zile−854 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 84 zile+7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 25,26%+141,99 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,93%−128,64 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,99×+0,55 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 52,54%+147,44 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -0,93%+127,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 890.559 lei+803.746 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,08×+1,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,01×−6,83 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 52 zile+26 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 49,6%+101,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 640 din 4.484 firme active cu bilanț depus (CAEN 2511)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 8.118 firme active din sector
SectorCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROFIERVI PREST SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROFIERVI PREST SERV SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROFIERVI PREST SERV SRL, cu sediul în Orş. Urlaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 30596801, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/1303/2012. Firma a fost înființată la data de 28 august 2012 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

La ultima verificare, ROFIERVI PREST SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 2.671.676 lei și un rezultat net de 674.841 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROFIERVI PREST SERV SRL?

ROFIERVI PREST SERV SRL (CUI 30596801) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă ROFIERVI PREST SERV SRL în sectorul său?

ROFIERVI PREST SERV SRL ocupă locul 640 din 4.484 firme active cu bilanț depus în CAEN 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROFIERVI PREST SERV SRL față de firmele din același domeniu?

ROFIERVI PREST SERV SRL este mai veche decât 72% dintre cele 8.118 firme active cu CAEN 2511.

Este ROFIERVI PREST SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROFIERVI PREST SERV SRL (CUI 30596801) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROFIERVI PREST SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROFIERVI PREST SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROFIERVI PREST SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROFIERVI PREST SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROFIERVI PREST SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, ROFIERVI PREST SERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROFIERVI PREST SERV SRL?

În anul 2024, ROFIERVI PREST SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.671.676 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROFIERVI PREST SERV SRL?

Firmoscop analizează ROFIERVI PREST SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.