Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › HOLZ CENTER SRL

HOLZ CENTER SRL

Înființată în 2012 · 13 ani vechime · Sat Periş Com. Gorneşti
CUI 30630547 · J2012000855265
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HOLZ CENTER SRL
Cod fiscal (CIF) RO30630547
Nr. Reg. Comerțului J2012000855265
Sediu social PERIŞ nr. 75, Sat Periş Com. Gorneşti, jud. MUREŞ, 547287
Telefon 0736999103

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

FOGARASSY ZSOLT-ELEMÉR · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.09.2012
CAEN1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HOLZ CENTER SRL după CUI 30630547 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
8.375.028 lei
+4.0% vs 2024
Profit net 2025
217.120 lei
-2.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.6%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 755 de firme din Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,5%.

Mărime față de sector45 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 850 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.959.963 lei20142015: 4.215.726 lei20152016: 6.261.168 lei20162017: 5.593.732 lei20172018: 7.511.169 lei20182019: 4.266.940 lei20192020: 6.168.043 lei20202021: 5.555.661 lei20212022: 7.968.113 lei20222023: 9.696.722 lei20232024: 8.023.344 lei20242025: 8.375.028 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 8.375.028 lei 217.120 lei 45
2024 8.023.344 lei 221.956 lei 45
2023 9.696.722 lei 344.361 lei 52
2022 7.968.113 lei 246.035 lei 52
2021 5.555.661 lei 110.882 lei 48
2020 6.168.043 lei 86.324 lei 46
2019 4.266.940 lei 190.587 lei 51
2018 7.511.169 lei 579.180 lei 54
2017 5.593.732 lei 61.970 lei 52
2016 6.261.168 lei 1.031.389 lei 44
2015 4.215.726 lei 124.778 lei 44
2014 2.959.963 lei 22.720 lei
2013 2.508.949 lei 216.499 lei
2012 2.430 lei -35.421 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 383 zile+34 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 53 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,59%−0,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 64,27%+1,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,56× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,79×+0,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,43%−0,33 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,59%−0,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 35,85%−2,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 186.112 lei+7.815 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,61× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,08×−0,32 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 337 zile+76 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,43%−0,58 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 35 din 1.165 firme active cu bilanț depus (CAEN 1623)
Vechime relativămai veche decât 47% dintre cele 2.619 firme active din sector
SectorCAEN 1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2026)363.636 lei

Cumpărători: PATRIMONIU CONSTANȚA LITORAL S.R.L.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HOLZ CENTER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HOLZ CENTER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru HOLZ CENTER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HOLZ CENTER SRL, cu sediul în Sat Periş Com. Gorneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 30630547, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000855265. Firma a fost înființată la data de 6 septembrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN 1623).

La ultima verificare, HOLZ CENTER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.375.028 lei și un rezultat net de 217.120 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HOLZ CENTER SRL?

HOLZ CENTER SRL (CUI 30630547) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă HOLZ CENTER SRL în sectorul său?

HOLZ CENTER SRL ocupă locul 35 din 1.165 firme active cu bilanț depus în CAEN 1623 (Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HOLZ CENTER SRL față de firmele din același domeniu?

HOLZ CENTER SRL este mai veche decât 47% dintre cele 2.619 firme active cu CAEN 1623.

Este HOLZ CENTER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare HOLZ CENTER SRL (CUI 30630547) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HOLZ CENTER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HOLZ CENTER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HOLZ CENTER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HOLZ CENTER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HOLZ CENTER SRL plătitoare de TVA?

Da, HOLZ CENTER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HOLZ CENTER SRL?

În anul 2025, HOLZ CENTER SRL a raportat o cifră de afaceri de 8.375.028 lei și un număr mediu de 45 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HOLZ CENTER SRL?

Firmoscop analizează HOLZ CENTER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.