Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › TRUPA VUNK SRL

TRUPA VUNK SRL

Înființată în 2012 · 13 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 30649892 · J2012010391407
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TRUPA VUNK SRL
Cod fiscal (CIF) RO30649892
Nr. Reg. Comerțului J2012010391407
Sediu social Str SEBASTIAN nr. 24, bl. S8, sc. 4, et. 1, ap. 95, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ILIE CORNELIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 21.09.2022
CAEN9020 · Activități de interpretare artistică (spectacole)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TRUPA VUNK SRL după CUI 30649892 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.528.546 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
151.430 lei
+9.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.9%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.736 de firme din Activități de interpretare artistică (spectacole) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 51% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.526 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.204.007 lei20142015: 1.115.854 lei20152016: 891.669 lei20162017: 1.215.400 lei20172018: 1.141.525 lei20182019: 929.219 lei20192020: 136.801 lei20202021: 317.838 lei20212022: 897.577 lei20222023: 1.361.798 lei20232024: 1.509.905 lei20242025: 1.528.546 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.528.546 lei 151.430 lei 1
2024 1.509.905 lei 138.547 lei 2
2023 1.361.798 lei 81.931 lei 1
2022 897.577 lei 189.372 lei 1
2021 317.838 lei 61.676 lei
2020 136.801 lei -59.230 lei
2019 929.219 lei -100.668 lei 0
2018 1.141.525 lei -159.984 lei
2017 1.215.400 lei -99.078 lei 1
2016 891.669 lei 42.046 lei
2015 1.115.854 lei 149.295 lei 1
2014 1.204.007 lei 40.678 lei 1
2013 614.407 lei 10.193 lei 1
2012 0 lei -2.195 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 20 zile−7 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 40 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,91%+0,73 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,94%−22,82 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,56×+2,33 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,28×−0,53 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 51,96%−47,01 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 40,62%−14,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 78,17%+22,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.528.546 lei+773.593 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,1×−1,87 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 12,71%+0,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 81 din 1.509 firme active cu bilanț depus (CAEN 9020)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 3.618 firme active din sector
SectorCAEN 9020 · Activități de interpretare artistică (spectacole) →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2025)120.335 lei

Cumpărători: ATENEUL NATIONAL DIN IASI, Centrul Municipal de Cultura Arad

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 21.09.2022
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 21.09.2022 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TRUPA VUNK SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TRUPA VUNK SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TRUPA VUNK SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TRUPA VUNK SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 30649892, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012010391407. Firma a fost înființată la data de 11 septembrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități de interpretare artistică (spectacole) (CAEN 9020).

La ultima verificare, TRUPA VUNK SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.528.546 lei și un rezultat net de 151.430 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TRUPA VUNK SRL?

TRUPA VUNK SRL (CUI 30649892) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TRUPA VUNK SRL în sectorul său?

TRUPA VUNK SRL ocupă locul 81 din 1.509 firme active cu bilanț depus în CAEN 9020 (Activități de interpretare artistică (spectacole)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TRUPA VUNK SRL față de firmele din același domeniu?

TRUPA VUNK SRL este mai veche decât 93% dintre cele 3.618 firme active cu CAEN 9020.

Este TRUPA VUNK SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TRUPA VUNK SRL (CUI 30649892) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TRUPA VUNK SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TRUPA VUNK SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TRUPA VUNK SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TRUPA VUNK SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TRUPA VUNK SRL plătitoare de TVA?

Da, TRUPA VUNK SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TRUPA VUNK SRL?

În anul 2025, TRUPA VUNK SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.528.546 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TRUPA VUNK SRL?

Firmoscop analizează TRUPA VUNK SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.