Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Bihor › CAB STAR SRL

CAB STAR SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sat Sântion Com. Borş
CUI 30719254 · J2012001673051
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAB STAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO30719254
Nr. Reg. Comerțului J2012001673051
Sediu social SÂNTION nr. 192/b, înscris în CF 64856, NR.CADASTRAL 64856-C1, Sat Sântion, Comuna Borş, jud. Bihor, 417078
Telefon 0753838772

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

BARABAS ANITA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2932 · Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAB STAR SRL după CUI 30719254 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.492.676 lei
-5,0% vs 2024
Profit net 2025
367.773 lei
-60,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.5%
Față de sectorpeste 75% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 225 de firme din Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,8%.

Mărime față de sector12 angajați · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 26 de angajați, din 237 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.198.302 lei20142015: 2.415.587 lei20152016: 3.774.121 lei20162017: 4.582.078 lei20172018: 6.059.419 lei20182019: 2.907.265 lei20192020: 2.280.553 lei20202021: 4.834.219 lei20212022: 4.965.461 lei20222023: 4.874.168 lei20232024: 3.689.846 lei20242025: 3.492.676 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.492.676 lei 367.773 lei 12
2024 3.689.846 lei 933.908 lei 16
2023 4.874.168 lei 2.125.049 lei 13
2022 4.965.461 lei 1.242.699 lei 16
2021 4.834.219 lei 1.921.607 lei 18
2020 2.280.553 lei 40.951 lei 7
2019 2.907.265 lei 444.368 lei 13
2018 6.059.419 lei 2.268.954 lei 24
2017 4.582.078 lei 1.319.560 lei 19
2016 3.774.121 lei 1.374.423 lei 19
2015 2.415.587 lei 694.528 lei 14
2014 1.198.302 lei 212.301 lei 9
2013 665.162 lei 150.536 lei 5
2012 80.677 lei 20.154 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 106 zile+53 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 64 de zile+24 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,53%−14,78 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 14,51%+7,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,89×−6,54 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,17×+0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,15%−7,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,27%−7,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 85,59%−6,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 291.056 lei+60.441 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,5× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,62×+0,55 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 101 zile−18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 15,13%−20,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 152 din 290 de firme active cu bilanț depus (CAEN 2932)
Vechime relativămai veche decât 47% dintre cele 380 de firme active din sector
SectorCAEN 2932 · Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAB STAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAB STAR SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

CAB STAR SRL, cu sediul în Sat Sântion Com. Borş, are codul unic de înregistrare (CUI) 30719254, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012001673051. Firma a fost înființată la data de 27 septembrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule (CAEN 2932).

La ultima verificare, CAB STAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.492.676 lei și un rezultat net de 367.773 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAB STAR SRL?

CAB STAR SRL (CUI 30719254) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CAB STAR SRL în sectorul său?

CAB STAR SRL ocupă locul 152 din 290 de firme active cu bilanț depus în CAEN 2932 (Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAB STAR SRL față de firmele din același domeniu?

CAB STAR SRL este mai veche decât 47% dintre cele 380 de firme active cu CAEN 2932.

Este CAB STAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAB STAR SRL (CUI 30719254) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAB STAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAB STAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAB STAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAB STAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAB STAR SRL plătitoare de TVA?

Da, CAB STAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAB STAR SRL?

În anul 2025, CAB STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.492.676 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAB STAR SRL?

Firmoscop analizează CAB STAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2932 din Bihor, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.