Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Botoșani › ANNEMEDICA PHARM SRL

ANNEMEDICA PHARM SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sat Mihălăşeni Com. Mihălăşeni
CUI 30730716 · J2012000380077
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ANNEMEDICA PHARM SRL
Cod fiscal (CIF) RO30730716
Nr. Reg. Comerțului J2012000380077
Sediu social MIHĂLĂŞENI nr. 57, Strada Calea Naţională, Sat Mihălăşeni, Comuna Mihălăşeni, jud. Botoşani, 717270
Telefon 0766553078

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

AVĂDANI CĂTĂLIN · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN7500 · Activități veterinare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ANNEMEDICA PHARM SRL după CUI 30730716 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.172.532 lei
+13,0% vs 2024
Profit net 2025
200.848 lei
-23,3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.1%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 3.033 de firme din Activități veterinare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 70% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.066 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 253.017 lei20142015: 270.706 lei20152016: 441.615 lei20162017: 574.881 lei20172018: 556.499 lei20182019: 584.372 lei20192020: 809.901 lei20202021: 692.983 lei20212022: 762.976 lei20222023: 995.593 lei20232024: 1.037.537 lei20242025: 1.172.532 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.172.532 lei 200.848 lei 3
2024 1.037.537 lei 261.740 lei 2
2023 995.593 lei 153.971 lei 3
2022 762.976 lei 114.709 lei 2
2021 692.983 lei 154.250 lei 3
2020 809.901 lei 219.320 lei 4
2019 584.372 lei 104.334 lei 3
2018 556.499 lei 128.515 lei 0
2017 574.881 lei 150.743 lei 3
2016 441.615 lei 77.426 lei 3
2015 270.706 lei 64.942 lei 2
2014 253.017 lei 36.646 lei 0
2013 159.864 lei 48.935 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 15 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,13%−8,1 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 9,2%+2,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 10,87×−3,92 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,1× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 43,68%−6,59 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 39,66%−7,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 90,8%−2,44 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 390.844 lei−127.925 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,32×+0,46 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,68×+0,43 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 99 de zile−13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 24,43%−9,74 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 484 din 3.959 de firme active cu bilanț depus (CAEN 7500)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 5.096 de firme active din sector
SectorCAEN 7500 · Activități veterinare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ANNEMEDICA PHARM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ANNEMEDICA PHARM SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ANNEMEDICA PHARM SRL, cu sediul în Sat Mihălăşeni Com. Mihălăşeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 30730716, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000380077. Firma a fost înființată la data de 1 octombrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități veterinare (CAEN 7500).

La ultima verificare, ANNEMEDICA PHARM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.172.532 lei și un rezultat net de 200.848 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ANNEMEDICA PHARM SRL?

ANNEMEDICA PHARM SRL (CUI 30730716) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ANNEMEDICA PHARM SRL în sectorul său?

ANNEMEDICA PHARM SRL ocupă locul 484 din 3.959 de firme active cu bilanț depus în CAEN 7500 (Activități veterinare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ANNEMEDICA PHARM SRL față de firmele din același domeniu?

ANNEMEDICA PHARM SRL este mai veche decât 60% dintre cele 5.096 de firme active cu CAEN 7500.

Este ANNEMEDICA PHARM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ANNEMEDICA PHARM SRL (CUI 30730716) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ANNEMEDICA PHARM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ANNEMEDICA PHARM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ANNEMEDICA PHARM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ANNEMEDICA PHARM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ANNEMEDICA PHARM SRL plătitoare de TVA?

Da, ANNEMEDICA PHARM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ANNEMEDICA PHARM SRL?

În anul 2025, ANNEMEDICA PHARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.172.532 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ANNEMEDICA PHARM SRL?

Firmoscop analizează ANNEMEDICA PHARM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 7500 din Botoșani, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.