Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › PREPITECH SRL

PREPITECH SRL

Înființată în 2012 · 13 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 30805207 · J2012000915329
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PREPITECH SRL
Cod fiscal (CIF) RO30805207
Nr. Reg. Comerțului J2012000915329
Sediu social Str. Oţelarilor nr. 62, Mun. Sibiu, 550239

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BÎRSAN MIHAIELA ADINA · administratorBÎRSAN MARIUS FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.10.2012
CAEN4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PREPITECH SRL după CUI 30805207 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
11.009.184 lei
-20.0% vs 2024
Profit net 2025
1.869.476 lei
-62.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.0%
Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 648.539 lei20142015: 907.150 lei20152016: 423.552 lei20162017: 605.154 lei20172018: 1.136.736 lei20182019: 1.155.613 lei20192020: 4.314.943 lei20202021: 3.666.815 lei20212022: 4.542.397 lei20222023: 7.113.808 lei20232024: 13.742.178 lei20242025: 11.009.184 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 11.009.184 lei 1.869.476 lei 25
2024 13.742.178 lei 5.007.558 lei 19
2023 7.113.808 lei 992.560 lei 15
2022 4.542.397 lei 2.374.486 lei 12
2021 3.666.815 lei 1.175.211 lei 10
2020 4.314.943 lei 2.323.001 lei 7
2019 1.155.613 lei 457.141 lei 4
2018 1.136.736 lei 678.180 lei 3
2017 605.154 lei 253.371 lei 2
2016 423.552 lei 2.363 lei 2
2015 907.150 lei 396.865 lei 3
2014 648.539 lei 148.998 lei 3
2013 396.143 lei 271.858 lei 3
2012 60.063 lei 55.056 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 192 zile+61 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 222 zile+52 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 16,98%−19,46 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 45%+6,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,22×−0,35 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,92×+0,21 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 29,72%−42,44 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,5%−25,04 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 48,79%−6,01 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 440.367 lei−282.906 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,85×−0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,67×−5,79 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 42 zile+17 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 22,36%−36,35 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 96 din 1.263 firme active cu bilanț depus (CAEN 4221)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 2.032 firme active din sector
SectorCAEN 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)7
Valoare totală (2025–2026)1.498.191 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 14.400 lei

Autorități: Societatea Nationala de Transport Gaze Naturale TRANSGAZ SA, Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A.

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2024)18.294 lei

Cumpărători: Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PREPITECH SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PREPITECH SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PREPITECH SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PREPITECH SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 30805207, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000915329. Firma a fost înființată la data de 19 octombrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN 4221).

La ultima verificare, PREPITECH SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11.009.184 lei și un rezultat net de 1.869.476 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PREPITECH SRL?

PREPITECH SRL (CUI 30805207) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PREPITECH SRL în sectorul său?

PREPITECH SRL ocupă locul 96 din 1.263 firme active cu bilanț depus în CAEN 4221 (Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PREPITECH SRL față de firmele din același domeniu?

PREPITECH SRL este mai veche decât 72% dintre cele 2.032 firme active cu CAEN 4221.

Este PREPITECH SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PREPITECH SRL (CUI 30805207) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PREPITECH SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PREPITECH SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PREPITECH SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PREPITECH SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PREPITECH SRL plătitoare de TVA?

Da, PREPITECH SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PREPITECH SRL?

În anul 2025, PREPITECH SRL a raportat o cifră de afaceri de 11.009.184 lei și un număr mediu de 25 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PREPITECH SRL?

Firmoscop analizează PREPITECH SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.